Nowy Volkswagen Golf R przyłapany na testach w terenie

Na tylnym zderzaku auta królują cztery końcówki układu wydechowego.

Na tylnym zderzaku auta królują cztery końcówki układu wydechowego.

Całkiem nie tak dawno otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie o tym, że nowa generacja Volkswagena Golfa GTI zadebiutuje już w marcu, podczas targów motoryzacyjnych Genewa Motor Show. Mówi się, że na oficjalnej premierze, obok pojazdu zobaczymy również odpowiednik dla fanów silników diesla, Volkswagena Golfa GTD. Jak wiadomo jednak, te dwie maszyny nie kończą portfolio usportowionych Golfów, co z pozostałymi modelami?

Volkswagen Golf R przyłapany został na testach w terenie w Hiszpanii w pobliżu terenu testowego Applus IDIADA pod Barceloną. Auto nie otrzymało jeszcze swojej ostatecznej formy, jednak niemiecka marka nie wydaje się trzymać wyglądu maszyny w specjalnej tajemnicy, ponieważ pojazd nie został w żaden sposób zakamuflowany. Niestety, ale udało się wykonać tylko jedno zdjęcie, prezentujące tył auta.

To, co najbardziej zwróciło nasza uwagę na fotografii, są naturalnie cztery ciemne końcówki układu wydechowego, w jakie wyposażony został samochód. Nie jest to jednak specjalne zaskoczenie, ponieważ poprzednia generacja maszyny również posiadała taki układ wydechu. Poza nimi ciężko jest znaleźć coś ciekawego w sylwetce auta.

Ósme wydanie Volkswagena Golfa R dysponować ma mocą, aż 330 koni mechanicznych oraz napędem na wszystkie koła. Jest to wzrost mocy o 30 koni mechanicznych względem poprzedniego wydania pojazdu, siódma generacja Golfa R osiągała prędkość 100 km/h w czasie 4,7 sekundy, nadchodząca maszyna z pewnością skróci ten czas. Warto zaznaczyć, że nieoficjalnie mówi się również o specjalnym wydaniu nowego Golfa R, który posiadać będzie silnik zapewniający nawet 400 koni mechanicznych.

Premiery ósmej generacji Volkswagena Golfa R spodziewamy się na jesień bieżącego roku. Do salonów auto trafi pod koniec 2020 roku, bądź na początku 2020 roku.

2020 Volkswagen Golf

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Cochespias

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz