2022 Mazda RX-9 zapowiada się rewelacyjnie

Istnieje szansa, że auto zobaczymy już w 2021 roku.

Istnieje szansa, że auto zobaczymy już w 2021 roku.

Już 8 lat temu zakończyła produkcja Mazdy RX-8 i od tego czasu Mazda nie wprowadziła do swojej oferty żadnego samochodu z silnikiem typu Wankla, czyli silnikiem rotacyjnym. Ten według pogłosek ma wkrótce zawitać do gamy producenta, a zakamuflowane i dziwnie zmodyfikowane RX-8 w 2019 roku wielokrotnie było widziane na torze Nürburgring.

Zapowiedź tego jak następny model z silnikiem rotacyjnym będzie wyglądać, mogliśmy zobaczyć w 2015 roku po zaprezentowaniu przez Mazdę modelu RX-Vision Concept. Od tego czasu jednak Japończycy nie pokazali nic nowego w tym projekcie, jednak tym zajął się Enoch Gonzales i stworzył on fantastyczną wizualizację nadchodzącego RX-9.

Auto wygląda bardzo dobrze i mam nadzieję, że Mazda wkrótce wprowadzi podobny model do swojej oferty. Wąskie lampy, szeroka atrapa chłodnicy oraz bardzo nisko poprowadzony nos pojazdu powodują, że cały przedni pas prezentuje się bardzo dobrze. Z tyłu RX-9 wygląda niczym Kia Stinger z dołożonymi okrągłymi światłami stop. Nie zmienia to faktu, że taki design z 2-drzwiowym coupe prezentuje się bardzo dobrze.

Obserwując sytuację na Unii Europejskiej jeśli chodzi o normy emisji spalin, przez które nawet malutki Suzuki Jimny zostanie wycofany z rynku, bardzo prawdopodobne, że jeśli Mazda RX-9 powstanie, nie będzie ona dostępna w Europie. Auto z silnikiem Wankla bez problemu spełni wymagania wyłącznie w Japonii.

2022 Mazda RX-9 – wizualizacja Enoch Gonzales

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Enoch Gonzales

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz