Zdjęcia szpiegowskie

Mamy pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowej generacji Mercedesa SL

To, że w projekt zaangażowany jest oddział AMG widać na pierwszy rzut oka.

To, że w projekt zaangażowany jest oddział AMG widać na pierwszy rzut oka.

O tym, że Mercedes-Benz pracuje wraz z oddziałem AMG nad nową generacją modelu SL usłyszeliśmy pierwszy raz na wiosnę zeszłego roku. Kilka dni później dostaliśmy potwierdzenie, że nie są to słowa rzucane na wiatr, ponieważ niemiecki koncern wysłał na testy muła testowego sprawdzającego jeden z silników, jaki trafi na pokład pojazdu. Teraz, po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć nowego Mercedesa SL we własnej osobie.

Samochód przyłapany został przez szpiegów motoryzacyjnych podczas transportu, prawdopodobnie na jeden z pierwszych zakamuflowanych testów. Sylwetka maszyny wydaje się być niezwykle długa i smutna, spod kamuflażu widać, że z przodu pojazd otrzyma liczne wloty powietrza i światła z charakterystycznym dla marki podłużnym kształtem. Tył wygląda podobnie do Mercedesa-AMG GT, jednak nie powinno to dziwić, ponieważ nowa generacja Mercedesa SL, powstaje wspólnie z nowym wydaniem AMG GT, auta dzielą między sobą nawet tę samą płytę podłogową MSA, stworzoną specjalnie pod sportowe pojazdy.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, Mercedes zadbał o to, żeby nikt nie zobaczył dachu auta. Spowodowane jest to tym, że nowy SL powstaje jedynie w wersji, bez stałego dachu, a ten ma być wykonany z tkaniny, czym niemiecka marka zamierza zredukować masę samochodu. Według zapewnień z zeszłego roku, samochód oferować ma większą kabinę w konfiguracji 2+2. Patrząc na zdjęcia wydaje się, że prawdopodobnie Mercedes i w tym przypadku dotrzyma danego słowa, jednak samego miejsca na tylnych siedzeniach będzie naprawdę mało.

W tym momencie nie mamy żadnych konkretnych informacji dotyczących silników, jakie znajdą się pod maską maszyny. Z pewnością będą to benzynowe jednostki wspomagane systemem łagodnej hybrydy, które oferować będą pokaźne ilości mocy.

Premiera auta będzie miała miejsce prawdopodobnie w przyszłym roku, do salonów nowy Mercedes SL trafi w takim wypadku w 2022 roku.

2022 Mercedes-Benz SL – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz