Zdjęcia szpiegowskie

Oto Volkswagen Arteon Shooting Brake

Samochód w pierwszej specyfikacji przeznaczonej na rynek Chiński trafił już na linie produkcyjne.

Samochód w pierwszej specyfikacji przeznaczonej na rynek Chiński trafił już na linie produkcyjne.

Pierwsze pogłoski o Volkswagenie Arteonie Shhoting Brake dotarły od nas pod koniec sierpnia ubiegłego roku, kiedy to niemiecka marka opublikowanej notkę prasową, dotyczą fabryki w Emden w Niemczech. Według niej zakład miał zostać zmodernizowany i rozbudowany, a jedna z linii produkcyjnych na których dotychczas powstawał Volkswagen Passat oraz Volkswagen Arteon, przystosowana miała zostać do produkcji aut w nadwoziu Shooting Brake. Kierując się tym, że Passat dostępny jest w wariancie kombi, jasne było, że nową sylwetkę otrzyma Arteon.

Jak się okazuje, Volkswagen w pierwszej kolejności postanowił zadbać o rynek Chiński, a nie swój rodzimy, ponieważ pierwsze sztuki pojazdu powstają właśnie tam. W sieci opublikowane zostały niedawno pierwsze fotografie przedstawiające Volkswagena Arteona Shooting Brake, które wykonane zostały w azjatyckich zakładach koncernu. Auto montowane jest na ten czas w przedprodukcyjnej wersji, w specyfikacji „Travel Edition”.

Od podstawowej wersji auta, sfotografowany model wydaje się być nieco wyższy. Pojazd posiada zmieniony przedni zderzak, który otrzymał bardziej agresywne wloty powietrza, na nadkolach pojawiły się plastikowe okładziny, a dla zwiększenia praktyczności samochodu, na jego dachu umieszczono relingi. Tył maszyny nie otrzymał dużych zmian, tylna szyba jest teraz krótsza, a dach zakończony wyrazistym spojlerem.

Europejski odpowiednik Arteona Shooting Brake nie powinien wiele różnić się od modelu, jaki przeznaczony zostanie na Chińskie ulice. Na naszych drogach samochód zobaczyć mamy jednak dopiero za dwa lata, ponieważ na linie montażowe auto trafi pod koniec 2021 roku. Dalej nie wiemy również, czy pod maską samochodu znajdziemy nowy silnik VR6, zapewniający moc około 400 koni mechanicznych. Informacja o tym, że Arteon otrzyma taką jednostkę dotarła do nas pod koniec 2017 roku, kierując się tym, że dotychczas motor nie trafił do oferty, spodziewamy się, że wprowadzony zostanie wraz z premierą europejskiego Arteona Shooting Brake, Volkswagen nie potwierdził jednak tej informacji.

2020 Volkswagen Arteon Shooting Brake – przedprodukcyjne zdjęcia z chińskiej fabryki

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Ferd

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz