Nowa Klasa S będzie miała tylną oś skrętną!

Flagowa limuzyna Mercedesa będzie naszpikowana nowymi technologiami.

Flagowa limuzyna Mercedesa będzie naszpikowana nowymi technologiami.

Coraz więcej informacji wypływa jeśli chodzi o nowy flagowy model Mercedesa. Jeśli chodzi o nadwozie, to ma ono w dużej mierze przypominać nowego CLS-a. Wyróżniać się będzie ogromną chłodnicą z przodu, nieco innymi lampami, a także nowymi klamkami, które będą wysuwały się z drzwi.

Otrzymaliśmy niedawno informację, że w nowej Klasie S zadebiutuje tylna oś skrętna, która ma oferować niespotykany dotąd kąt. Dzięki temu rozwiązaniu, manewrowanie ogromną limuzyną ma być bardzo proste i znacząco poprawić właściwości jezdne, a także ułatwić jazdę w ciasnych miejskich uliczkach.

Tylko hybrydy (i V12)

Z informacji jakie posiadamy, wszystkie warianty nowej Klasy S mają być zelektryzowane. Mowa jednak nie tylko o hybrydach typu Plug-In jak w przypadku schodzącej generacji, lecz również o miękkich hybrydach, które tylko minimalnie wspierają jednostkę benzynową. Aktualnie mówi się, że nowa Klasa S nie będzie miała dostępnych silników diesla.

Co ciekawe, niemieccy inżynierowie pracują nad zupełnie nowym silnikiem V12, który ma oferować świetne osiągi i spełniać wszystkie rygorystyczne normy emisji spalin. Podobnie jak mniejsze silniki V6 i V8 będzie on wyposażony w system miękkiej hybrydy.

Wyłącznie jedna długość

Wyłapywane przez szpiegów motoryzacyjnych egzemplarze testowe mają jeden wspólny mianownik. Jak do tej pory wszystkie egzemplarze posiadają dokładnie taki sam rozstaw osi, który w nazewnictwie Mercedesa jest oznaczany jako „średni”. Na ten moment nie jest planowana wersja Long z wydłużonym rozstawem osi.

Premiera w połowie roku

Mercedes znacząco zmienił kalendarz premier swoich nowych modeli i aktualny plan zakłada, że oficjalna premiera nowego modelu odbędzie się dopiero w połowie roku, co oznacza, że nie mamy co liczyć na premierę w Genewie.

2021 Mercedes-Benz Klasa S – zdjęcia szpiegowskie listopad 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz