Do oferty Toyoty Supry dołączą niebawem 2-litrowe silniki

Mniejszy i słabszy silnik pod maską ma swoje plusy, auto będzie lżejsze i lepiej wyważone.

Mniejszy i słabszy silnik pod maską ma swoje plusy, gdyż auto będzie lżejsze o 100 kg i lepiej wyważone.

W tym momencie Toyota Supra w Europie oferowana jest jedynie z topowym silnikiem B58 produkcji BMW, który wykorzystując 3-litry pojemności oraz sześć cylindrów oficjalnie zapewnia 340 koni mechanicznych. Sytuacja ta niebawem się ziemi, a potencjalni klienci Toyoty chętni na zakup Supry, będą mogli nabyć ją za niższą cenę, ponieważ na wiosnę tego roku, do portfolio auta trafi 2-litrowa jednostka.

Decydując się na pojazd z nowym motorem nie sprawimy, że pozbędzie się on niemieckiego serca, ponieważ nadchodzący 2-litrowy silnik również pochodzi od BMW. Jednostka zapewnia 258 Koni mechanicznych i 400 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego i połączona jest standardowo z 8-biegową, automatyczną przekładnią, która przekazuje moc jedynie na tylne koła maszyny. Według producenta sprint do 100 km/h trwać ma 5,2 sekundy, prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie i wynosi 250 km/h.

Umieszczenie pod maską Supry mniejszego silnika, sprawia, że waga całej konstrukcji jest mniejsza o 100 kilogramów, ponadto motor umieszczony jest bliżej środka maszyny, przez co masa auta wyważona jest idealnie w stosunku 50:50.

Toyota Supra z 2-litrowym silnikiem na start oferowana będzie na starym kontynencie w limitowanej wersji Fuji Speedway, która powstanie w liczbie jedynie 200 egzemplarzy. Samochód w tej specyfikacji otrzyma biały lakier i kontrastujące z nim czerwone lusterka, ponadto 19-calowe felgi wykończone zostaną matem. Wnętrze obszyte zostanie skórą oraz alcantarą i dominować będzie w nim czerwień oraz czerń.

2020 Toyota Supra 2.0 Fuji Speedway

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Toyota

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz