Sony nie zamierza zostać producentem motoryzacyjnym

Zaprezentowany niedawno przez firmę koncept Vision S był jedynie pokazem technologii, jaką Sony oferować może dla branży.

Zaprezentowany niedawno przez firmę koncept Vision S był jedynie pokazem technologii, jaką Sony oferować może dla branży.

Sony podczas trwających właśnie tragów elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show w W Las Vegas zaprezentowało swój koncepcyjny samochód Vision S. Pojazd ma być pokazem możliwości, jaką technologię japońska marka jest w stanie zaoferować branży motoryzacyjnej, jednak naturalnie pojawiły się przypuszczenia, że być może producent zamierza sam niebawem dołączyć do grona producentów samochodów. Głos w tej sprawie zabrał lider projektu Vision S Izumi Kawanishi.

W wywiadzie dla portalu Impress Watch Kawanishi powiedział, że Sony nie zamierza samodzielnie tworzyć własnych aut, jednak marka chce być żywo zaangażowana w ewolucję świata motoryzacji. Zasugerował, że producenci samochodów, z czasem coraz częściej będą potrzebować pomocy firm elektronicznych z uwagi na to, że nowoczesne pojazdy mają coraz więcej wspólnego z smartfonami, a tendencja ta będzie się rozwijać.

Przypomnijmy, że maszyna zaprezentowana przez Japończyków była naszpikowana technologią zwiększającą bezpieczeństwo podróży oraz komfort pasażerów. Na pokładzie umieszczone zostały łącznie 33 czujniki, wśród których wyróżnić można czujki obrazu CMOS, półprzewodnikowe urządzenie LiDAR i radary umieszczone na nadwoziu samochodu, które umożliwiają wykrywanie ludzi i przedmiotów znajdujących się wokoło auta. Ponadto podobne czujniki umieszczone zostały w kokpicie pojazdu, gdzie spełniają identyczną rolę dbając o bezpieczeństwo pasażerów. Przy wykorzystaniu wszystkich radarów pojazd gotowy był na autonomiczną jazdę 2 stopnia.

We wnętrzu królował ogromnym, dotykowy wyświetlacz, wbudowany w deskę rozdzielczą oraz dwoma mniejsze monitory, przymocowane do zagłówków foteli kierowcy i pasażera. W kokpicie znalazły się również dedykowane ekrany pokazujące obraz zza samochodu, który dostarczany jest przez dwie kamery umieszczone na słupkach, które zastąpiły tradycyjne lusterka. Japońska marka dodatkowo chwaliła się, że auto wyposażone jest w wysokiej jakości system nagłośnienia “360 Reality Audio”, który składa się z wielu głośników, umieszczonych nawet bezpośrednio w siedzeniach.

2020 Sony Vision S koncept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Impress Watch

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz