Supersamochody

Aston Martin zapowiada roadstera z silnikiem V12

Blisko 700-konna maszyna powstanie w jedynie w liczbie 88 egzemplarzy.

Blisko 700-konna maszyna powstanie w jedynie w liczbie 88 egzemplarzy.

Przez ostatnie kilka tygodni mieliśmy przyjemność informować was kilkukrotnie o nowym pojeździe Bugatti, który powstał jako one-off, bądź jako auto niskoprodukcyjne. Wydawało nam się już, że francuska firma odpowiadać będzie niebawem za powstawanie większości aut tego typu na rynku, jednak Aston Martin postanowił przerwać tę passę. Brytyjczycy dumnie głosili, że pracują nad ekskluzywnym roadsterem, który napędzany będzie silnikiem V12 i powstanie w liczbie 88 sztuk.

Każda z 88 osób, które otrzyma kluczyki do V12 Speedstera, może mieć pewność, że w ten sposób zabezpiecza dla siebie ikoniczny kawałek historii Astona Martina

Prezes i dyrektor generalny Astona Martina, Andy Palmer

Wygląd maszyny nawiązywać ma do Astona Martina DBR1 z 1959 roku oraz konceptu CC100 Speedster z 2013 roku. Jednostka V12 posiadać ma objętość skokowa 5,2-litra, a jej moc wynosić będzie około 700 koni mechanicznych i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany ma być przez 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów, producent obiecał zadbać o świetne brzmienie silnika, tak, aby przyjemność prowadzenia auta bez dachu była jak najwyższa.

Oprócz świetnego układu napędowego, pojazd wyposażony ma być w „najnowocześniejszą technologię ze świata motoryzacji oraz lotnictwa”. Jest to nawiązanie do faktu, że brytyjska marka rozpoczęła niedawno współpracę z Airbusem, w celu wspólnego stworzenia śmigłowca. Możemy się więc spodziewać, że roadster wyposażony zostanie w technologię, która jak dotąd obecna była głównie w świecie lotnictwa, na razie nie mamy jednak żadnych szczegółów na ten temat.

Każda sztuka V12 Speedstera zostanie zbudowana ręcznie. Nie wiemy kiedy odbędzie się publiczna prezentacja auta, jednak pierwsze dostawy do klientów przewidziane są na początek przyszłego roku.

Aston Martin DBR1 z 1959 roku oraz Aston Martin CC100 Speedster Concept z 2013 roku

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Aston Martin

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz