Audi przygotowuje model Q9?

Samochód konkurować miałby z BMW X7 oraz Mercedesem GLS.

Samochód konkurować miałby z BMW X7 oraz Mercedesem GLS.

Moda na SUV-y panuje od dłuższego czasu i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić, w dodatku rozwijające się aktualnie tendencje wskazują, że niebawem na znaczeniu zyskają największe modele, wyposażone w potrójne rzędy siedzeń. Wśród takich aut na rynku wymienić można chociażby BMW X7 i Mercedes-Benz GLS, niebawem do tej pary dołączyć ma trzeci, niemiecki zawodnik.

Informację o tym, że Audi przygotowuje właśnie zupełnie nowy model Q9 opublikował niemiecki Auto Bild. Pojazd podobnie jak konkurenci posiadać będzie trzy rzędy miejsc, a więc w środku znajdziemy prawdopodobnie 7 siedzeń. Sylwetka auta przyjąć ma coraz popularniejsza formę SUV-a coupe, czym odróżniać będzie się od kwadratowego X7 oraz GLS.

Pod maską pracowałyby jednostki napędowe, jakie znaleźć możemy aktualnie w ofercie topowych odmian Audi z serii Q. Możliwa jest również wersja RS, która posiadałby ten sam silnik co niedawno zaprezentowane Audi RS Q8, a więc 4-litrowe V8 twin-turbo wspomagane systemem miękkiej hybrydy. Silnik ten dysponuje mocą 600 KM oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Potwierdzeniem informacji o powstaniu samochodu ma być fakt, że niemiecka marka ma od jakiegoś już czasu zapisaną w urzędzie patentowym nazwę „Q9”. Premiery auta spodziewać mamy się pod koniec bieżącego roku, tym samym na linie montażowe maszyna trafiłaby w pierwszym bądź drugim kwartale 2021 roku.

źródło: Auto Bild, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz