Sony zaprezentowało Vision-S – koncepcyjny elektryczny samochód

Auto prezentuje innowacje i technologię jaką marka wkłada w branżę motoryzacyjną.

Auto prezentuje innowacje i technologię jaką marka wkłada w branżę motoryzacyjną.

W Las Vegas trwają właśnie targi elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show. Jednym z największych dotychczasowych zaskoczeń wydarzenia jest to, że Sony zaprezentowało na nim swój własny, koncepcyjny samochód elektryczny.

Vision-S został stworzony aby zaprezentować wkład japońskiej firmy w branżę motoryzacji. Maszyna naszpikowana jest łącznie 33 czujnikami, wśród których wyróżnić można czujki obrazu CMOS, półprzewodnikowe urządzenie LiDAR i radary umieszczone na nadwoziu samochodu, które umożliwiają wykrywanie ludzi i przedmiotów znajdujących się wokoło auta. Ponadto podobne czujniki umieszczone zostały w kokpicie pojazdu, gdzie spełniają identyczną rolę dbając o bezpieczeństwo pasażerów. Według Sony, maszyna jest przystosowana do autonomicznego poruszania się na 2 poziomie.

Wnętrze konceptu emanuje nowoczesnością, minimalistyczny design przebijany jest ogromnym, dotykowym wyświetlaczem umieszczonym na desce rozdzielczej oraz dwoma mniejszymi monitorami przymocowanymi do zagłówków foteli kierowcy i pasażera. W kokpicie znalazły się również dedykowane ekrany pokazujące obraz zza samochodu, który dostarczany jest przez dwie kamery umieszczone na słupkach, które zastąpiły tradycyjne lusterka. Japońska marka dodatkowo pochwaliła się, że auto wyposażone jest w wysokiej jakości system nagłośnienia „360 Reality Audio”, który składa się z wielu głośników, umieszczonych nawet bezpośrednio w siedzeniach.

Samochód zbudowany został prawdopodobnie w oparciu o platformę kanadyjskiej firmy Magna. Napęd zapewniają dwa silniki elektryczne, które łącznie generują moc 200 kW. Pojazd rozpędza się do 100 km/h w czasie 4,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 239 km/h.

W stworzenie projektu nie było zaangażowane tylko Sony, chociaż firma przewodziła pracami. Swoją rękę do powstania Vision-S włożyły takie firmy jak Bosch, Continental, NVIDIA, BlackBerry czy Qualcomm.

2020 Sony Vision S koncept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Sony

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz