Samochody elektryczne

Ford zaprzeczył pogłoskom o tworzeniu mniejszego Mustanga Mach-E na platformie MEB Volkswagena

Nie zobaczymy elektrycznego mini-mustanga, auto na bazie płyty podłogowej MEB ma być całkowicie nowym projektem.

Nie zobaczymy elektrycznego mini-mustanga, auto na bazie płyty podłogowej MEB ma być całkowicie nowym projektem.

Na początku 2019 roku Volkswagen i Ford ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie produkcji aut użytkowych. W lipcu więzy marek zostały zacieśnione i kooperacja rozszerzona została na samochody elektryczne oraz autonomiczne. Wtedy też pierwszy raz usłyszeliśmy, że amerykańska marka prawdopodobnie w przyszłości wykorzystywać będzie płytę podłogową MEB należącą do koncernu Volkswagen AG, do tworzenia swoich pojazdów elektrycznych. Pod koniec ubiegłego roku dotarły do nas plotki mówiące o pierwszym projekcie Forda, w którym wykorzystana zostanie platforma.

Według udostępnionych wtedy informacji, przedstawiciele obu marek spotkali się aby omówić jakie Ford posiada konkretnie plany względem wspomnianej płyty podłogowej. Pierwszym amerykańskim autem elektrycznym, który powstać miał w oparciu o MEB miała być mniejsza wersja Forda Mustanga Mach-E. O ile spodobał wam się ten pomysł, to mamy dla was złą informację. Producent zaprzeczył tym plotkom.

Według oficjalnego oświadczenia amerykańskiej marki, nie mają oni w planach stworzenia żadnego elektrycznego samochodu inspirowanego Fordem Mustangiem na bazie platformy MEB należącej do koncernu Volkswagena. Płyta podłogowa wykorzystana ma zostać do opracowania elektrycznego auta przeznaczonego na rynek Europejski, jednak pojazd nie będzie nawiązywać swoim wyglądem do legendarnego sportowego samochodu. Jeżeli nowa maszyna zostanie dobrze przyjęta na starym kontynencie, marka prawdopodobnie stworzy kolejne tego typu auto.

Tym samym w najbliższej przyszłości spodziewać możemy się prezentacji małego, elektrycznego auta ze znaczkiem Forda na masce, jednak będzie ono całkowicie nowym projektem. Stworzenie kolejnego pojazdu, który osiągnął tak duży sukces jak Ford Mustang Mach-E będzie dla producenta nie lada wyzwaniem.

2020 Ford Mustang Mach E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Ford Authority

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz