Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Skoda Octavia RS otrzyma hybrydowy układ napędowy

Pierwszy raz w historii modelu, dostępny będzie z hybrydowym wariantem układu napędowego.

Pierwszy raz w historii modelu, auto dostępne będzie z silnikiem benzynowym, diesla oraz jako hybryda.

Nowa generacja Skody Octavia już od przeszło miesiąca produkowana jest w zakładach marki w Mladá Boleslav w Czechach. Na razie auto budowane jest w podstawowych wersjach w nadwoziu kombi i liftback, nie oznacza to jednak, ze pojazd tylko w takich wariantach oglądać będziemy w najbliższej przyszłości na ulicach. Skoda Octavia RS na swoje pierwsze zakamuflowane testy wyruszyła już we wrześniu zeszłego roku, a teraz trafiła do nas właśnie świetna wiadomość dotycząca układów napędowych samochodu.

Portal Auto Express udostępnił informację, według której pierwszy raz w historii Skody Octavii RS, pojazd dostępny będzie nie tylko z jednostką benzynową i wysokoprężną, ale również jako hybryda. Podczas premiery auta na początku listopada zeszłego roku oficjalnie mówiło się o hybrydzie typu plug-in, która oferować ma 204 konie mechaniczne mocy, plotki sugerowały jednak, że z czasem do portfolio trafi również mocniejsza hybryda zapewniająca 245 koni mechanicznych. Jak się okazuje, wariant ten sygnowany będzie emblematem RS.

Hybrydy jakie trafią pod maski nowej Octavii bazują na 1,4-litrowym silniku benzynowym TSI, który współpracuje z pojedynczą jednostką elektryczną. Mocniejszy wariant według źródła zapewniać ma 245 koni mechancizncyh bądź więcej oraz od 370 do 400 Nm. Warto zaznaczyć jednak, że większa moc niekoniecznie przełoży się na lepsze osiągi, ponieważ pojazd zostanie dodatkowo obciążony elektrycznymi komponentami, które mają ważyć około 250 kilogramów.

Oprócz całkowicie nowego układu napędowego, maszyna oferować będzie również zmodernizowany wygląd. Niestety, ale auto przyłapane na wspomnianych zakamuflowanych testach zostało bardzo dokładnie pokryte siatką maskującą, przez co ciężko było nam dojrzeć jakie konkretnie zmiany posiadać będzie pojazd w stosunku do swojego bazowego odpowiednika.

Z pewnością zobaczymy zmodyfikowany przedni i tylny zderzak, oraz dwie kwadratowe końcówki układu wydechowego, te zobaczyć możemy już na testowym egzemplarzu. Ponadto Octavia RS otrzyma dedykowane felgi, a za nimi pojawią się lakierowane na kontrastowy kolor zaciski hamulców. Na ten moment Skoda zdecydowała się przeprowadzić testy samochodu w nadwoziu kombi, jesteśmy jednak pewni, że przed premierą auta zobaczymy również zakamuflowany liftback.

2021 Skoda Octavia RS na zakamuflowanych testach – wrzesień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1, Auto Express

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz