Samochody elektryczne

Dacia w ciągu 2-3 lat zelektryzuje swoją ofertę

Nawet budżetowe marki muszą iść z duchem czasu.

Nawet budżetowe marki muszą iść z duchem czasu.

Na naszych telefonach, komputerach i kalendarzach od trzech dni dumnie prezentuje się data zakończona rokiem 2020. Ostatnie 12 miesięcy w świecie motoryzacji przebiegało głównie pod znakiem downsizingu oraz powiększania się oferty zelektryzowanych samochodów na rynku. Nie ma co się oszukiwać, nowy rok niewiele zmieni w tym trendzie. Nie minął nawet tydzień od sylwestra, a my mamy już zapowiedź elektryfikacji kolejnego portfolio. Niektórzy mogą wydawać się zaskoczeni, ale informacja ta dotyczy Dacii.

Prezes Renault w Europe Philippe Buros miał okazję udzielić niedawno wywiadu dla portalu Autonews Europe dotyczącego przyszłości rumuńskiej marki. Według jego słów pierwsze modele Dacii z zelektryzowanymi układami napędowymi zobaczymy w czasie najbliższych 2-3 lat.

Naturalnie elektryczne komponenty jakie wykorzystywać będzie marka pochodzić będą z Renault, Buros nie sprecyzował jednak czy Dacia stanie się hybrydowa czy całkowicie elektryczna. Pomimo znacznego skoku technologicznego pojazdy firmy mają dalej oferować dobry stosunek jakości do ceny.

Zapytany o to, czy wraz z modernizacją układów napędowych, do samochodów Dacii dotrze również bardziej zaawansowana technologia pochodząca od francuskiego producenta, Buros odpowiedział, że potrzeby klientów Dacii są proste i nie proszą oni o nowoczesne systemy jak np. możliwość autonomicznego trybu jazdy. Ich samochód służy im do prostego przemieszczania się z punktu A do punktu B, dlatego też chcą mieć w aucie jedynie klimatyzację, elektryczne szyby czy wspomaganie kierownicy.

2018 Dacia Duster – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autonews Europe

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz