Oto Porsche 911 Belgian Legend Edition

Niemiecka marka zaprezentowała pierwszą edycję specjalną nowej generacji Porsche 911.

Niemiecka marka zaprezentowała pierwszą edycję specjalną nowej generacji Porsche 911.

Nowa generacja Porsche 911 sygnowana liczbą 992 zadebiutowała pod koniec 2018 roku. Od tamtego momentu niemiecka firma co jakiś czas prezentuje kolejną wersję pojazdu. Linia nie jest jeszcze w pełni wykończona, ponieważ premiera topowych odmian Turbo oraz Turbo S jest jeszcze przed nami. Nie przeszkodziło to Porsche w zaprezentowaniu właśnie pierwszej edycji specjalnej maszyny, oto przed wami Porsche 911 Belgian Legend Edition.

Auto składa hołd jednemu z najbardziej utytułowanych kierowców wyścigowych wszechczasów Jacquesowi „Jacky” Ickxiemu. Jacky sześciokrotnie triumfował na 24-godzinnym wyścigu Le Mans, pierwszy raz w 1969 r. w Fordzie GT 40. Za kierownica Porsche kierowca zdobył puchar czterokrotnie kolejno w 1976, 1977, 1981 i 1982 roku. Oprócz wytrzymałościowych wyścigów Le Mans, Jacky był również kierowcą Formuły 1. Porsche 911 Belgian Legend Edition świętuje 75 urodziny Jacquesa, z uwagi na to powstanie jedynie 75 sztuk auta, każde na jeden rok życia kierowcy.

Limitowany pojazd oparty jest o model Carrera 4S i dostępny będzie wyłącznie w Belgii. Nadwozie auta polakierowane zostało w kolor „X Blue” w specjalnym odcieniu Paint To Sample, również i 20 i 21-calowe felgi ze stopu metali lekkich pokryte zostało tą barwą, jednak dla kontrastu dodane zostały na nich białe elementy. Wybór koloru jest nieprzypadkowy, ponieważ bardzo podobny znaleźć można było na wyścigowym kasku Jacquesa Ickxa.

Przy zakupie maszyny zdecydować możemy się na dodanie specjalnej plakietki po stronie kierowcy przy słupku B. Umieszczony zostanie na niej podpis legendarnego kierowcy oraz miniaturowa flaga Belgii. We wnętrzu pojazdu znaleźć można specjalne 18-kierunkowe fotele sportowe z logo „911” na zagłówkach. Jak przystało na edycję specjalną, w kokpicie umieszczony został specjalny emblemat „Belgian Legend Edition” oraz autograf Jackyego.

Cena za pojedynczy egzemplarz nie została jeszcze ujawniona, będzie jednak naturalnie wyraźnie wyższa niż w przypadku podstawowej wersji Porsche 911 Carrera 4S.

Porsche 911 Belgian Legend Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Porsche

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz