Ferrari jest przeciwne stworzeniu „samochodu dla kobiet”

Włoska marka twierdzi, że kobiety same tego nie chcą, a dodatkowo źle wpłynęłoby to na ich wizerunek.

Włoska marka twierdzi, że kobiety same tego nie chcą, a dodatkowo źle wpłynęłoby to na ich wizerunek.

Ferrari całkiem niedawno pokazało swój nowy model Roma, który jest najmniejszym pojazdem marki w historii, jaki trafi na masowe linie montażowe. Auto przyciągnąć ma do firmy nową falę klientów, którzy poszukują dla siebie bardziej stonowanego samochodu, jednak dalej wykonanego przez luksusową markę. Dyrektor ds. marketingu i handlu w Ferrari, Enrico Galliera, zaznaczył jednak, ze nie jest to samochód przeznaczony ściśle dla kobiet.

Ponadto włoska marka nie chce tworzyć „kobiecych” samochodów, nawet jeżeli wydaje się, że mogłoby to pozytywnie wpłynąć na ich finanse. Dlaczego? Według Ferrari same kobiety nie chcą takiego auta, ponadto stworzenie takiej maszyny mogłoby źle wpłynąć na ich wizerunek. Sprawiłoby to, że część ich klientów przejdzie do konkurencji, a to ostatecznie oznacza spadek sprzedaży.

Poruszona została również kwestia tego, że kobiety boja się jeździć maszynami wyposażonymi w potężne silniki. Ferrari musiałoby więc stworzyć specjalne nową jednostkę, która w dodatku oferowałaby o wiele gorsze osiągi niż aktualnie wykorzystywane przez producenta motory.

Enrico Galliera zaznaczył, że pomimo braku w ofercie samochodu stworzonego z myślą o płci pięknej, firma od pewnego czasu obserwuje wzrost popularności swoich pojazdów wśród kobiet. Wszystko to dzięki organizacji specjalnych imprez, na które zapraszani są klienci marki wraz z osobami towarzyszącym.

2020 Ferrari Roma

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Arabian Business

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz