Zdjęcia szpiegowskie

Nowe BMW M3 przyłapano z manualną skrzynią biegów!

Plotki się potwierdziły. Nowe M3 będzie miało manualną skrzynię biegów.

Plotki się potwierdziły. Nowe M3 będzie miało manualną skrzynię biegów.

Nowe sportowe modele spod znaków M3 i M4 to jedne z najbardziej wyczekiwanych aut bawarskiego producenta. Z miesiąca na miesiąc wiemy o nich coraz więcej i skrywają one coraz mniej tajemnic. Nawet wygląd jest już praktycznie całkowicie znany, gdyż zostały one przyłapane już wielokrotnie, a nowe M3 (lub M4) częściowo nawet bez kamuflażu prosto w fabryce.

To co najbardziej fascynuje, to technologia, która będzie w nich zastosowana. Nowe generacje będą dostępne tradycyjnie w kilku wariantach, a najbardziej interesująca jest nowa, tajemnicza odmiana „Pure”. Według plotek, BMW pracuje nad nieco słabszą, jednak bardziej klasyczną wersją modelu, która wykorzystywać będzie wyłącznie napęd na tylną oś oraz manualną skrzynię biegów.

Prace nad taką wersją właśnie zostały po raz pierwszy oficjalnie potwierdzone, gdyż szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać pierwszy prototyp tego modelu. Nie tylko mamy nowe zdjęcia zewnętrzne, lecz również wnętrze, na którym widać drążek manualnej skrzyni wewnątrz prototypu nowej generacji.

Do tej pory mówiono, że BMW M3 Pure ma posiadać ten sam silnik, co pozostałe wersje, czyli 3-litrowy silnik R6, który już teraz dostępny jest m.in. w X3 M. Podczas gdy zwykła wersja będzie posiadać 480 KM, a Competition 509 KM, odmiana Pure będzie miał zmniejszoną moc do 460 KM. Mniejsza o 20 KM moc jest podyktowana ograniczeniami manualnej skrzyni biegów.

Dotychczas mówiło się, że nowe BMW M3 oraz BMW M4 mają zadebiutować w połowie 2020 roku i trafić do klientów jeszcze przed końcem przyszłego roku lub na początku 2021 roku. Inni analityce podają, że premiera odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie już w marcu przyszłego roku.

2020 BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie

Grudzień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Maj 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Luty 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz