Samochody elektryczne

BMW iX3 oficjalnie w produkcji od przyszłego roku

Niemiecka marka potwierdziła szereg informacji dotyczących swojego kolejnego, elektrycznego modelu.

Niemiecka marka potwierdziła szereg informacji dotyczących swojego kolejnego, elektrycznego modelu.

Pod koniec marca bieżącego roku BMW zapowiedziało aż trzy elektryczne samochody, jednym z był SUV iX3. Nieoficjalnie marka podała wtedy, że auto wejdzie do produkcji w 2020 roku oraz, że będzie oferowało zasięg w okolach 400 kilometrów na pojedynczym ładowaniu. Teraz niemiecka firma potwierdziła informację, że samochód trafi na linie montażowe w przyszłym roku a do tego pochwaliła się kilkoma danymi technicznymi maszyny.

Auto oferowane będzie w specyfikacji zapewniającej 290 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Moc tę zapewniać będzie pojedynczy silnik, który przekazywać będzie ją jedynie na tylną oś pojazdu. Niestety, ale BMW nie udostępniło informacji mówiących o tym, czy samochód otrzyma inne wersje układu napędowego.

Na pokładzie umieszczony zostanie zestaw akumulatorów o mocy 74 kWh, które w pełni naładowane zapewniać mają zasięg na około 440 kilometrów drogi. Dane te zliczone zostały w europejskim cyklu WLTP.

Marka pochwaliła się, że wszystkie elementy elektrycznego napędu eDrive piątej generacji zostały opracowane całkowicie przez inżynierów BMW. Ponadto firma dumna jest z tego jak oszczędny jest samochód, iX3 zużywać ma mniej niż 20 kWh energii do przejechania 100 kilometrów.

Samochód produkowany ma być w fabryce BMW znajdującej się w Szanghaju. W tym momencie nie wiemy kiedy odbędzie się światowa premiera auta, możemy być pewni jednak, że nie przyjdzie nam czekać na nią długo.

2020 BMW iX3 – zapowiedź

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz