Lewis Hamilton namawia Mercedesa do zrezygnowania z naturalnych skór

Mistrz świata Formuły 1 od dwóch lat jest weganinem, teraz wykonał kolejny krok, aby zmienić świat na lepsze.

Mistrz świata Formuły 1 od dwóch lat jest weganinem, teraz wykonał kolejny krok, aby zmienić świat na lepsze.

Dwa lata temu aktualny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton przeszedł na dietę wegańska. W lato tego roku poszerzył swoje poparcie dla tej ideologi stając się producentem filmu dokumentalnego The Game Changers opowiadającej o żywieniu człowieka, zdrowym trybie życia oraz diecie wegańskiej. Teraz Hamilton wykonał kolejny krok, aby uczynić świat lepszym miejscem dla zwierząt i zaczął namawiać zarząd Mercedesa, aby firma zrezygnowała z wykorzystania naturalnych skór przy produkcji swoich samochodów.

Mercedes-Benz to ogromna organizacja, a ja mam numer do jej prezesa. Rozmawiam z nim jak możemy pracować nad pozbyciem się skóry naturalnego pochodzenia jaka wykorzystywana jest w jego samochodach. Chcę być częścią systemu, który pomoże uzdrowić świat i zrobić coś pozytywnego dla przyszłości.

Lewis Hamilton w rozmowie z malezyjskim magazynem The Edge

Jeżeli Hamiltonowi rzeczywiście uda się namówić niemiecką firmę do zrezygnowania z wykorzystywania naturalnych skór, to będzie to duży krok w świecie motoryzacji oraz przemyśle skórzanym z uwagi na to, że Mercedes jako marka premium chętnie i często wykorzystuje ten materiał w swoich produktach. W tym momencie na rynku znaleźć można coraz większa liczbę producentów, którzy rezygnują z wykorzystywania skór pochodzenia zwierzęcego.

Dla przykładu Tesla posiada w ofercie Modelu X oraz Modelu S skórę syntetyczną i reklamuje swoje samochody jako całkowicie wegańskie. Audi również chwali się, że model E-Tron nabyć możemy w pakiecie „wegańskiego wnętrza”, a Bentley od dwóch lat opracowuje technologię wykorzystywaniem skóry pochodzącej z grzybów zamiast tej pochodzenia zwierzęcego.

2019 Mercedes-AMG S65 Final Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Auto Week

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz