Samochody elektryczne

Zablokowali stację benzynową w odpowiedzi na blokowanie ładowarek

Kierowcy samochodów elektrycznych w Chorwacji w formie protestu przeciwko blokowaniu ładowarek zastawili całą stację benzynową.

Kierowcy samochodów elektrycznych w Chorwacji w formie protestu przeciwko blokowaniu ładowarek zastawili całą stację benzynową.

Miałem już wielokrotnie możliwość testowania samochodów elektrycznych i na własnej skórze przekonałem się jak problematyczne może być ładowanie auta z publicznych ładowarek. Jeszcze kilka lat temu był to znacznie większy problem z uwagi na znacząco mniejsze zasięgi elektryków i wtedy często dojeżdżałem do ładowarki na ostatnich elektronach. Zdarzyło mi się kilkukrotnie, że miejsce przed ładowarką jest zastawione przez samochód spalinowy.

Dziś jest z tym lepiej, gdyż kierowcy maja znacznie większą świadomość, że takie pojazdy to już nie rzadko spotykane dziwolągi, lecz normalne samochody, z którymi codziennie mijamy się w drodze do pracy. Ułatwieniem jest też większy zasięg samochodów, które teraz mając zasięgi po 250-300 km na jednym ładowaniu mogą po prostu podjechać do następnego punktu, a tych jest też dużo więcej.

Niemniej, nadal spotykamy się z przypadkowym lub celowym zastawieniem publicznych ładowarek przez kierowców aut spalinowych. Mimo innego oznaczenia, zielonego lub niebieskiego malowania, ogromnych napisów „miejsce dla aut elektrycznych” oraz odstających ładowarek ze ściany, wciąż widujemy zastawione miejsce w centrach handlowych, centrach miast, czy na stacjach benzynowych z ładowarkami.

Problem nie dotyczy tylko Polski. W Stanach Zjednoczonych problem jest na tyle poważny, że 5 stanów wprowadziło już specjalne przepisy jasno mówiące, że jest to zakazane, dzięki czemu znacznie łatwiej można odholować pojazd z zastawionego miejsca. W Europie również jest z tym problem i jako pierwsi przeciwstawić się postanowili kierowcy z Chorwacji.

Na nagraniu poniżej możemy zobaczyć ok. 15 samochodów elektrycznych, które zaparkowane zostały na wszystkich podjazdach do dystrybutorów całkowicie blokując możliwość zatankowania tradycyjnych samochodów. Miało to na celu ukazania problemu i pokazać innym kierowcom z jakimi problemami borykają się kierowcy elektryków.

Akcja nie miała na celu nikogo urazić oraz sparaliżować. Wszystkie samochody odjechały ze stacji po ok. 6 minutach.

Zablokowali stację benzynową w odpowiedzi na blokowanie ładowarek

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

3 thoughts on “Zablokowali stację benzynową w odpowiedzi na blokowanie ładowarek

 • 13 grudnia 2019 at 13:53
  Permalink

  chyba jednak wstrzymam sie z zakupem elektryka, skoro mają być takie problemy, szkoda nerwów.

  Reply
 • 14 grudnia 2019 at 21:12
  Permalink

  Przecież to BMW to hybryda

  Reply
  • 16 grudnia 2019 at 09:15
   Permalink

   To bmw występuje również w wersji tylko elektrycznej.

   Reply

Dodaj komentarz