Monopoly Nürburgring – idealny prezent dla petrolheada

Kultowa gra doczekała się wersji, która spodoba się każdemu fanowi czterech kółek.

Kultowa gra doczekała się wersji, która spodoba się każdemu fanowi czterech kółek.

Monopoly nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ chyba nie ma na naszym kontynencie osoby, która przynajmniej raz w życiu nie rozegrała w nią przynajmniej jednej partii. Na przestrzeni lat gra nie zmieniła swojej formy i zasad, jednak powstało bardzo dużo jej modyfikacji oraz specjalnych wersji.

W tym momencie na rynku dostępne jest m.in. Monopoly Assassin’s Creed, Monopoly Fortnite, Monopoly dla millenialsów, Monopoly Avengers czy bardzo źle przyjęte Ms.Monopoly. Nadszedł czas w którym ktoś pomyślał również o petrolheadach i stworzył wersję gry specjalnie dla nich, której głównym bohaterem jest najpopularniejszy tor świata Nürburgring.

Rozgrywka w Monopoly Nürburgring niczym nie różni się od tradycyjnej edycji gry. Poruszamy się po kwadratowej planszy z wieloma polami. Zależnie gdzie wyląduje nasz pionek, czekają na nas różne szanse, podatki, niespodzianki oraz naturalnie parcele, które możemy wykupywać i stawiać tam nasze hotele.

Różnicą jest to, że działki które możemy kupować, zastąpione zostały danymi zakrętami bądź fragmentami zielonego piekła. Zamiast tradycyjnych szans i podatków, spotkamy się tutaj z postojami w boksie oraz kontaktem z naszą drużyną wyścigową i uwaga – również i na Nürburgring trafić można do więzienia. Gra posiada dedykowane pionki, wśród których znajdziemy np. bolid, kask czy puchar.

Niestety ale w tym momencie planszówka dostępna jest jedynie w wersji niemieckojęzycznej i można kupić ją tylko przez oficjalny sklep internetowy niemieckiego toru. Cena wynosi 44,95 euro, czyli blisko 200 złotych. Istnieje naturalnie spora szansa, że gra zostanie z czasem przetłumaczona na język angielski.

Monopoly Nürburgring

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Nuerburgring Shop

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz