Zdjęcia szpiegowskie

Nowe zdjęcia szpiegowskie Mercedesa EQC

Elektryczna limuzyna Mercedesa zostało po raz kolejny przyłapana przez szpiegów motoryzacyjnych.

Elektryczna limuzyna Mercedesa zostało po raz kolejny przyłapana przez szpiegów motoryzacyjnych.

Pierwszy raz elektryczny Mercedes EQC przyłapany został przez szpiegów motoryzacyjnych podczas zakamuflowanych testów pod koniec lipca tego roku. Auto sfotografowane zostało wtedy gdzieś w Niemczech na publicznych drogach, teraz samochód również zauważony został w swoim ojczystym kraju, jednak w innej scenerii pokrytej śniegiem.

Na pierwszy rzut oka widać, że elektryczna Klasa S będzie w znacznym stopniu różnić się od swojego spalinowego kuzyna. Sylwetka maszyny jest niższa i przypomina bardziej 5-drzwiowego liftbacka niż elegancką limuzynę. Przednie jak i tylne światła będą mieć inny kształt i wzór ułożenia LED-ów, zmieniona zostanie również kratka grilla, która nie będzie teraz potrzebna z uwagi na brak potrzeby chłodzenia elektrycznego silnika.

Zmiany z pewnością dotkną również tylnego zderzaka, z którego nie będą wystawać teraz końcówki układu wydechowego. Spostrzegawcze osoby patrząc na zdjęcia zobaczą, że klapka przykrywająca gniazdo ładowania maszyny, umieszczona została po prawej stronie auta.

Chociaż zdjęcia nie przedstawiają wnętrza samochodu, to możemy być pewni, że kokpit cechować będzie nowoczesność oraz luksus. Możemy być pewni co do dotykowego ekranu obsługującego system info-rozrywki oraz cyfrowych zegarów. Według pogłosek nie zobaczymy jednak podłużnego, połączonego wyświetlacza jaki Mercedes wykorzystuje w swoich aktualnych pojazdach. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmować ma ekran przypominający w dużym stopniu wyświetlacz jaki oferuje Tesla. Tym samym elektroniczne zegary byłyby oddzielnym elementem.

Mercedes EQS stworzony został na nowej platformie dedykowanej dla pojazdów elektrycznych “MEA” – “Modular Electric Architecture”, która wykonana została z aluminium. Na pokładzie umieszczone zostaną prawdopodobnie dwa silniki, jeden na przedniej osi i jeden na tylnej. Tym samym samochód posiadać będzie napęd na wszystkie koła, łączna moc obu jednostek napędowych wynosić ma 407 koni mechanicznych oraz 765 Nm.

Auto zadebiutuje nie wcześniej jak na początku przyszłego roku i modelowo rozpisane będzie najpewniej na 2021 roku. Mercedes EQS wejdzie na rynek jako konkurencja dla takich maszyn jak Tesla Model SPorsche Taycan czy Audi E-Tron GT.

2021 Mercedes-Benz EQS – zdjęcia szpiegowskie grudzień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz