Nowa Skoda Octavia weszła właśnie na linie produkcyjne

Dziennie produkowanych będzie aż 1150 egzemplarzy samochodu.

Dziennie produkowanych będzie aż 1150 egzemplarzy samochodu.

Nowa, czwarta już generacja Skody Octavii zadebiutowała całkiem niedawno bo 11 listopada. Popularność modelu sprawiła, że prezentacja obiła się szerokim echem po świecie motoryzacji, a nowe wydanie auta zostało z miejsca bardzo ciepło przyjęte. Czeska marka nie zamierzała zwlekać z rozpoczęciem produkcji samochodu, ponieważ auto oficjalnie weszło już na linie montażowe.

Produkcja ma miejsce w głównym zagładzie firmy Mladá Boleslav w Czechach, tam gdzie tworzone były od 1996 roku pierwsze nowoczesne wersje tego bestsellerowego pojazdu. Pierwszeństwo montażu mają egzemplarze w nadwoziu kombi, ponieważ to one cieszą się większa popularnością wśród klientów. Octavia w wersji liftback pojawi się na drogach kilka tygodni później. Dziennie zakład produkcyjny budować ma aż 1150 egzemplarzy pojazdu.

Nowa Octavia posiada zmieniony, bardziej nowoczesny wygląd zaprojektowany zgodnie z aktualnym językiem designu marki. W środku projektanci Skody postawili przede wszystkim na minimalizm, ale również nowoczesność. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje 8, bądź 10,25-calowy ekran dotykowy, naturalnie cyfrowy wyświetlacz znalazł się również za kierownicą.

Na pokładzie nie mogło również zabraknąć szeregu nowych i zmodernizowanych systemów bezpieczeństwa. Komputer pokładowy posiada oprogramowanie antykolizyjne, system ostrzegania przy wysiadaniu, oraz czujniki sprawdzające czy kierowca trzyma ręce na kierownicy.

Pod maską samochodu znajdziemy dobrze nam znane jednostki z rodziny Volkswagena, zarówno te napędzane benzyną jak i olejem napędowym. Diesle dostępne będą w trzech wariantach mocy (115, 150 i 200), jednak zawsze posiadać będą 2 litry pojemności skokowej. Gamę jednostek benzynowych otwiera 1-litrowe TSI zapewniające 115 KM, a zamyka ją 2-litrowa jednostka o mocy 190 KM.

Nowością są dwa układy napędowe wspomagane systemem miękkiej hybrydy. Do wyboru mamy 1 bądź 1,5-litrowe jednostki TSI (110 i 150 KM), do których dołączony jest rozrusznik 48V napędzany paskiem oraz akumulator 48 V. Ofertę układów napędowych zamyka pełnoprawna hybryda typu plug-in. Octavia jest drugim po Superbie modelem czeskiego producenta, który otrzymał swoją wersję “iV”. Auto w tej specyfikacji oferowane będzie z silnikiem benzynowym 1.4 TSI, który wspomagany jest jedną jednostką elektryczną. W ofercie zobaczymy docelowo dwa warianty mocy – 204 KM oraz 245 KM.

2020 Skoda Octavia w fabryce Mladá Boleslav

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Skoda Octavia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Skoda

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz