Samochody elektryczne

Elektryczny Ford Mustang coupe to tylko kwestia czasu?

Zasugerował to główny inżynier odpowiedzialny za stworzenie Forda Mustanga Mach-E.

Zasugerował to główny inżynier odpowiedzialny za stworzenie Forda Mustanga Mach-E.

Zeszły miesiąc zaowocował u Forda prezentacją dwóch w pełni elektrycznych samochodów. Najważniejszą premierą był naturalnie Ford Mustang Mach-E czyli crossover inspirowany sportowym modelem amerykańskiej marki. Oprócz niego podczas targów motoryzacyjnych SEMA w Las Vegas firma zaprezentowała 900-konnego Forda Mustanga Lithium, który posiada nadwozie dobrze nam znanego sportowego coupe.

Patrząc na te premiery, wydaje się, że pojawienie się na rynku pełnoprawnego Forda Mustanga z elektryczną jednostką napędową wydaje się być tylko kwestią czasu. Potwierdził to główny inżynier odpowiedzialny za stworzenie Forda Mustanga Mach-E Ron Heiser.

W wywiadzie z australijskim portalem Motoring Heiser wyjaśnił, że płyta podłogowa samochodu, nad którym pracował jest całkowicie nową platformą marki i będzie ona stanowiła w przyszłości podstawę kilku innych aut elektrycznych. Stworzona została tak, aby z łatwością można było ją modyfikować pod potrzeby danego pojazdu, może zostać wydłużona, skrócona, dostosowana do napędu na wszystkie koła, bądź tylko na jedną oś, mogą zostać umieszczone na niej również różne rodzaje akumulatorów.

Tym samym dostosowanie płyty podłogowej pod elektrycznego Forda Mustanga w nadwoziu coupe nie będzie dla marki żadnym wyzwaniem. Dlatego też pojawienie się takiego auta w ofercie firmy jest niezwykle wysoce prawdopodobne. Kiedy to nastąpi? Ciężko powiedzieć.

Nowa generacja sportowego coupe gotowa ma być od 2021 roku. Z początku samochód zadebiutuje z pewnością jedynie ze spalinowymi jednostkami elektrycznymi. Z czasem powinniśmy zobaczyć jego hybrydową odmianę, a później prawdopodobnie całkowicie elektryczną. Nic jednak nie jest w pełni pewne i jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero z upływem czasu.

2020 Ford Mustang Mach E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Ford Mustang Lithium Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motoring

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz