Samochody elektryczne

Ford Mustang Mach-E First Edition całkowicie wyprzedany!

Myśleliście, że nowy, elektryczny SUV Forda nie będzie miał popytu? Wydanie First Edition zostało wyprzedane w zaledwie 9 dni.

Myśleliście, że nowy, elektryczny SUV Forda nie będzie miał popytu? Wydanie First Edition zostało wyprzedane w zaledwie 9 dni.

Jedną z najważniejszych premier targów motoryzacyjnych Los Angeles Auto Show 2019 był Ford Mustang Mach-E. Jak to bywa w przypadku samochodu elektrycznego, zdania na jego temat są bardzo podzielone. Jedni widzą w nim nowoczesny, udany projekt w ciekawy sposób nawiązujący do Forda Mustanga, inni twierdzą, że powinien nigdy powstać, a swoim istnieniem bruka imię sportowej legendy. Niezależnie od tego, jakie macie zdanie o maszynie, faktem jest to, że popyt na nią jest naprawdę spory.

Ford Mustang Mach-E First Edition, czyli specjalne wydanie auta, celebrujące jego wejście na rynek zostało całkowicie wyprzedane w 9 dni, od momentu kiedy ruszyły internetowe zapisy na pojazd. Co prawda nie wiemy ile oznacza to konkretnie sprzedanych sztuk, ponieważ Ford nie ujawnił ile egzemplarzy First Edition zamierza wyprodukować. Nie mniej jednak są one już niedostępne.

Stwierdzić można oczywiście, że elektryczny SUV sprzedał się dobrze jedynie w specjalnej, limitowanej wersji. Tak, warto jednak zaznaczyć, że First Edition kosztowało aż 59 900 dolarów. Dla porównania bazowa edycja auta Select dostępna jest już od 44 995 dolarów, bogatsza wersja Premium od 51 700 dolarów, a wydanie California Route 1 zapewniające najlepsze możliwe osiągi kosztuje 53 500 dolarów. Tym samym First Edition jest jednym z najdroższych wersji auta. Czy aż tak duża liczba osób chciałaby znacznie dopłacić za swój samochód, tylko po to, aby nieco wyróżniał się wyglądem i dedykowanym emblematem?

Wydanie First Edition nie wnosi wiele do maszyny, głównie kosmetyczne zmiany. Pojazd oferuje napęd AWD i najmocniejszą wersję silnikową. Jego zasięg wynosi jednak 435 kilometrów, czyli nie jest nawet wyposażony w najlepszy zestaw akumulatorów. Pod względem wizualnym od pozostałych edycji Ford Mustang Mach-E różni się jedynie czerwonymi zaciskami hamulców, dedykowanymi emblematami „First Edition” oraz metalowymi nakładkami pedałów. Nie wydaje się, aby dodatki te przekonały do siebie, aż tak ogromne grono zainteresowanych. Elektryczny SUV Forda jest po prostu hitem sprzedaży i hejterzy muszą się z tym pogodzić.

2020 Ford Mustang Mach E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Ford

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz