Nowy Mercedes-Benz Klasy S jednak z silnikiem V12

Mercedes-AMG definitywnie skreślił już silnik V12. Okazuje się, że Mercedes-Benz nie do końca.

Mercedes-AMG definitywnie skreślił już silnik V12. Okazuje się, że Mercedes-Benz nie do końca.

Ponad rok temu prezes Mercedes-AMG oficjalnie oznajmił, że jego firma rezygnuje z wykorzystywania jednostki V12 w swoich samochodach. W związku z tym w marcu bieżącego roku sportowa submarka zaprezentowała ostatnie wydanie Mercedesa-AMG S65 z 12-cylindrowym silnikiem pod maską. Wiele osób twierdziło, że skoro AMG definitywnie pożegnało się już z tym motorem, to układ ten z pewnością nie trafi również do oferty pojazdów całego Mercedes-Benz.

Na szczęście okazuje się, że przewidywania te były jedynie czarnym, niepotrzebnym scenariuszem. Szef koncernu Daimler – Ola Källenius w rozmowie z portalem GT Spirit poinformował, że jednostka V12 nie jest jeszcze ostatecznie martwa i oferowana będzie w całkowicie nowej generacji Klasy S.

Dziennikarze nie otrzymali żadnych konkretnych informacji dotyczących jednostki napędowej. Nie wiemy więc, czy niemiecka marka zmodyfikowała znany nam silnik M279 o pojemności skokowej 6-litrów wspomagany podwójnym turbodoładowaniem, czy przygotowała zupełnie nowy motor. Istnieje ogromna szansa, że zobaczymy ten sam silnik, jednak będzie on teraz hybrydą. Niemniej jednak inżynierowie Mercedesa z pewnością wykonali dobry kawał roboty, dzięki, któremu wielolitrażowa jednostka spełniać będzie wyśrubowane normy emisji zanieczyszczeń.

Sama nowa generacja Mercedesa-Benz Klasy S jest ambitnie testowana przez markę od kilku lat. Premiera samochodu będzie miała miejsce na początku przyszłego roku. Do dziś nie jest wiadome, gdzie się ona odbędzie.

2019 Mercedes-AMG S65 Final Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: GT Spirit

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz