Samochody elektryczne

Rimac zaprezentuje produkcyjną wersję C_Two w marcu

Premiera produkcyjnej wersji elektrycznego hipersamochodu Rimac C_Two odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Premiera produkcyjnej wersji elektrycznego hipersamochodu Rimac C_Two odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Rimac Automobili oficjalnie zapowiedziało, że po dwóch latach od premiery pierwszego koncepcyjnego modelu, w marcu 2020 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowana zostanie ostateczna, produkcyjna wersja elektrycznego hipersamochodu C_Two.

Samochód ma się nieznacznie różnić od konceptów ukazywanych przy okazji różnych eventów na przestrzeni ostatnich dwóch lat i najpewniej zachowa dokładnie taki sam napęd. To oznacza, że źródłem mocy będą cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1914 KM i generujące aż 2300 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Energię będą dostarczać baterie o łącznej pojemności 120 kWh, co pozwoli na przejechanie do 650 kilometrów na jednym ładowaniu podczas przeciętnego korzystania z energii. Podczas jazdy bardzo oszczędnej spodziewany zasięg przekracza 900 km.

Jeśli chodzi o osiągi, produkcyjna wersja Rimac C_Two ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w 1,85 sekundy, do 160 km/h w 4,3 sekundy, a prędkość maksymalna ma wynosić oszałamiające 412 km/h.

Na koniec warto dodać, że Rimac podjął decyzję o zmianie nazwy swojego drugiego hipersamochodu. Ta ma zostać ogłoszona dopiero podczas marcowej premiery.

2019 Rimac C_Two Concept Galactic White

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz