Wypożyczyli Mercedesa-AMG A45 i postanowili sprzedać go na części

Samochód wypożyczono w Kielcach, a demontaż rozpoczęto 400 km dalej. 3 mężczyzn wpadło przez zamontowany nadajnik GPS.

Samochód wypożyczono w Kielcach, a demontaż rozpoczęto 400 km dalej. 3 mężczyzn wpadło przez zamontowany nadajnik GPS.

Do zuchwałej kradzieży doszło kilka dni temu pod Poznaniem. 3 mężczyzn wpadło na gorącym uczynku podczas rozkręcania na części sportowego Mercedesa-AMG A45 w lesie w miejscowości Radzyny i teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 10 listopada. Z szamotulską Policji skontaktował się właściciel wypożyczalni samochodów w Kielcach, który poinformował, że 5 listopada wynajął samochód osobowy marki Mercedes-AMG A45, którego wartość wycenia na ok. 170.000 złotych. Zaznaczył, że samochód wyposażony został w nadajnik GPS i nadał ostatni sygnał z lasu w Radzynach wraz z informacją o otwarciu pokrywy silnika, co świadczyć może o kradzieży samochodu.

Szamotulscy kryminalni, natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu pojechali do wspomnianego miejsca, gdzie na drodze leśnej zauważyli zaparkowany samochód dostawczy Ford Transit. Policjanci podjechali do zaparkowanego w lesie samochodu, gdzie z za pojazdu wyszło dwóch mężczyzn w rękawiczkach. Na pytanie mundurowych co robią w lesie odpowiedzieli, że rozkręcają samochód, który znaleźli w lesie. Za Transitem stała już tylko karoseria skradzionego Mercedesa. Prawie wszystkie części zostały już zdemontowane i zapakowane do Transita.

Szamotulscy kryminalni zatrzymali obu mężczyzn w wieku 33 i 37 lat. Poznaniacy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód Ford Transit oraz karoserię od samochodu marki Mercedes AMG A 45.

Dwa dni później, 12 listopada szamotulscy kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Kleszczewo, który jest podejrzewany o pomoc w paserstwie. 30-latek uciekł z miejsca rozkręcanego Mercedesa, kiedy usłyszał podjeżdżających policjantów. Trzeciego z podejrzewanych mężczyzn zatrzymano w jego miejscu zamieszkania i trafił do aresztu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty dot. paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradziony Mercedes-AMG A45 pod Poznaniem

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: KPP Szamotuły

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz