Lexus LC Cabriolet oficjalnie z nami

Długo oczekiwany Lexus LC z nadwoziem kabriolet zadebiutował właśnie na targach motoryzacyjnych w Los Angeles.

Długo oczekiwany Lexus LC z nadwoziem kabriolet zadebiutował właśnie na targach motoryzacyjnych w Los Angeles.

Po wielu latach absencji, Lexus ponownie ma w ofercie model ze składanym dachem. Podczas targów Los Angeles został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany przepiękny Lexus LC w wersji Cabriolet.

Jeden z najpiękniejszych samochodów, które dziś można kupić został gruntownie przebudowany, by oferować jeszcze lepsze doznania podczas jazdy i większą frajdę z prowadzenia. LC Cabriolet dostępny będzie z tymi samymi jednostkami co Coupe, więc pod maską może pracować 5-litrowe V8 lub 3,5-litrowe hybrydowe V6.

Nasz test: Lexus LC 500 – definicja grand tourera

Lexus postawił na lekki miękki dach. Wykonany został on z aż czterech warstw materiału, a jego kształt został dobrany tak, aby jak najbardziej przypominał Coupe. Można go elektrycznie składać podczas jazdy do 50 km/h i trwa to 16 sekund podczas zamykania oraz 15 s podczas otwierania. Dodatkowe przyciski zostały umieszczone w tunelu centralnym pod pokrywką podpórki nadgarstka.

Na pokładzie znajdziemy wiele elementów wyposażenia, które zagwarantują największy komfort podróży. LC Cabriolet wyposażony jest m.in. w specjalny system ogrzewania szyi, Active Noise Control, który wraz technikami izolacji i pochłaniania dźwięku ogranicza nieprzyjemne hałasy, a także system audio Mark Levinson.

Lexus LC Cabriolet zadebiutuje w salonach latem 2020 roku. Jego europejska premiera odbędzie się najpewniej podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Lexus LC Cabriolet oficjalnie z nami

2020 Lexus LC 500 Cabriolet

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz