Skoda Octavia Coupe – wygląda świetnie, jednak nie ma co liczyć na produkcję

Takiego projektu z pewnością zarząd Volkswagena nigdy nie będzie w stanie zatwierdzić.

Takiego projektu z pewnością zarząd Volkswagena nigdy nie będzie w stanie zatwierdzić.

Skoda Octavia to najpopularniejszy model czeskiego producenta. Wszystkie generacje łącznie sprzedały się w ponad 6,5 mln egzemplarzy na całym świecie, a Octavia jest liderem sprzedaży w Polsce, Czechach, Austrii, Szwajcarii, Finlandii, Serbii, na Węgrzech i Białorusi.

Model występuje w wersji miejskiej, uterenowionej oraz usportowionej, a klienci mają do dyspozycji dwa nadwozia – liftback oraz kombi. Wieloletni brak wariantu hatchback w zeszłym roku wyplenił model Scala (a przez lata udawał to Rapid Spaceback) i na tym kończy się gama. Co jednak jeśli miałaby się pojawić jeszcze jednak wersja?

Wrażania z premiery: Skoda Octavia IV – na żywo prezentuje się fantastycznie

Z pewnością byłby to wariant 2-drzwiowy. Octavia Coupe mogłaby się stać ciekawą alternatywą dla Audi A5 z tego samego koncernu. Znacznie niższa cena, całkiem dobre wyposażenia, wysyp gadżetów z serii Simply Clever i szeroka gama silników mogłaby się całkiem nieźle przyjąć. Z pewnością nie sprzedawałyby się wybitnie jak liftback, czy kombi, jednak z perspektywy wizerunkowej mogłaby nadać nieco świeżości i przekonać do siebie młodszych klientów.

Octavia Coupe RS – opadająca linia nadwozia, 2-litrowa benzyna, 245 KM, napęd na wszystkie koła. Widziałbym to u siebie w garażu.

Projekt jest jednak nie możliwy do zrealizowania. Na coś takiego zarząd Volkswagena z pewnością nigdy nie wyrazi zgody, jeśli takiego samochodu nie ma w gamie głównej marki. Dodatkowo VW odchodzi od 2- i 3-drzwiowych nadwozi swoich modeli. Nowa, ósma generacja Golfa nie będzie posiadać wersji 3-drzwiowej, jakiś czas temu uśmiercony został model Scirocco oraz najnowsza odsłona Garbusa i powoli odchodzi od wariantu 3-drzwiowego malutkich bliźniaków – Up!-a, Citigo i Mii. Czeski wariant jest dostępny już teraz wyłącznie w 5-drzwiowej wersji elektrycznej i podobny los czeka wersje VW oraz Seata.

2020 Skoda Octavia – zdjęcia z premiery

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: X-Tomi Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz