Samochody elektryczne

Tak prezentuje się elektryczny Mustang Mach E na żywo!

Po wycieku z oficjalnej strony Forda, przyszedł czas na pierwsze faktyczne zdjęcia elektrycznego Mustanga Mach E.

Po wycieku z oficjalnej strony Forda, przyszedł czas na pierwsze faktyczne zdjęcia elektrycznego Mustanga Mach E.

Aktualizacja

Do sieci trafiło dziewięć dodatkowych zdjęć z zamkniętej prezentacji Mustanga Mach E, na których zobaczyć możemy tylny pas, wnętrze, przedni bagażnik oraz konstrukcję ukrytych klamek.

Oryginalny wpis

Od oficjalnej premiery elektrycznego Forda Mustanga Mach E dzielą nas zaledwie godziny. Samochód zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles, a przedpremiera odbędzie się na specjalnym evencie już dziś.

Jak to często bywa przed światowymi premierami, nowe modele są prezentowane dziennikarzom kilka dni wcześniej, aby mogli oni przygotować materiały filmowe oraz własne zdjęcia do artykułów, których data publikacji jest zastrzeżona na dzień premiery danego modelu.

Takie wydarzenia to jednak nie tylko przedstawiciele danego producenta i dziennikarze, lecz również obsługa z firm zewnętrznych. Nieznane jest źródło poniższego zdjęcia, jednak najczęściej pochodzą one właśnie od pracowników kateringu, ekipy sprzątającej lub techników odpowiadających m.in. za oświetlenie.

Niemniej jednak mamy pierwszy raz możliwość obejrzeć Forda Mustanga Mach E w prawdziwym nadwoziu. Samochód prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciach z oficjalnej strony Forda, które wyciekły kilka dni temu. Najwięcej zastrzeżeń można było mieć do atrapy chłodnicy, jednak „na żywo” prezentuje się znacznie lepiej.

Możemy też dostrzec, że wloty powietrza w całym zderzaku są atrapami i wygląda na to, że tylko dwie małe klapki otwierają się podczas jazdy.

Jedyne zdjęcie wnętrza pochodzi z wycieku i widzimy, że Ford postawił na design w stylu Tesli. Na środku deski rozdzielczej króluje ogromny, dotykowy ekran służący za centrum obsługi systemu info-rozrywki oraz klimatyzacji. Mniejszy wyświetlacz umieszczony został również za kierownicą i do jego obsługi posłużą przycisku umieszczone na jej ramionach.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to na rynku USA, nowy Ford Mustang Mach E dostępny będzie w pięciu różnych wersjach wyposażenia – Select, Premium, GT, California Route 1 oraz First Edition.

Bazowa wersja Select zapewni zasięg na jednym ładowaniu wynoszący około 370 kilometrów. Jego sprint do 100 km/h wynosić ma 5 sekund. Dostępny będzie zarówno napęd na wszystkie koła jak i jedynie tylną oś. Ceny tej edycji startować będą od 43 895 dolarów. Nieco bogatsza wersja Premium zaoferuje identyczny napęd i osiągi, jednak jej maksymalny zasięg wydłużony jest do 482 kilometrów. Bazowy koszt tego wydania to już 50 600 dolarów.

Odmiana California Route 1 dedykowana jest dla osób, które przemierzają długie trasy. Jej optymalny zasięg to również 482 kilometry, jednak ten może zostać wydłużony jeżeli nie będziemy nadwyrężać pedału odpowiedzialnego za przyspieszanie. Możliwe rodzaje napędu to również AWD oraz RWD. Specyfikacja GT przeznaczona dla osób pragnących sportowych doznań nie została w pełni ujawniona, jednak z pewnością oferować będzie najlepsze osiągi spośród całej oferty. Bazowa cena startuje jednak już od 60 500 dolarów, zaznaczyć trzeba jednak, że samochód w tej wersji nie będzie dostępne w sprzedaży od razu.

Jeżeli jesteście gotowi wydać 59 900 i lubicie specjalne wydania samochodów, to zwróćcie uwagę na ostatni możliwy wariant – First Edition. Jego zasięg jest co prawda nieco spiłowany i wynosi 434 kilometry, osiągi jednak dalej pozostaną niezmienione. Bonusem tej wersji są specjalne, dedykowane dodatki oraz kolory lakierów.

2020 Ford Mustang Mach-E – wyciek przed premierą

kliknij, aby powiększyć

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mach E Club

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz