Samochody elektryczne

Poznaliśmy dane techniczne BMW i4

Krótka wiadomość dla Tesli - macie poważną konkurencję.

Krótka wiadomość dla Tesli – macie poważną konkurencję.

BMW i4 to samochód, który jest niezwykle często przyłapywany przez szpiegów motoryzacyjnych na zakamuflowanych testach. Pierwsze przeprowadzone były na początku tego roku i od tamtego momentu mieliśmy wielokrotnie okazję obejrzeć auto w przeróżnej scenerii. Od dróg zasypanych śniegiem, po pola kukurydzy otoczone jesienną aurą. Pojazd jest niezwykle skrupulatnie sprawdzany przez bawarską markę, a jego popularność stale rośnie.

Nastał jednak koniec czasu, kiedy znamy jedynie przybliżony wygląd maszyny i jej domniemane dane techniczne. Dziennikarze pracujący dla portalu Roadshow poznali specyfikację auta i podzielili się nią w internecie. A ta, trzeba przyznać jest imponująca.

Na pokładzie BMW i4 umieszczone został pakiet baterii 80 kWh. W cyklu mierzenia WLTP zapewniać mają one zasięg na nawet 600 kilometrów. Jeżeli podłączymy je do ładowarki o mocy 150 kW, zostaną one zapełnione energią do 80% w jedynie 35 minut. Już 6-minutowy postój na stacji ładowania sprawić ma, że przejedziemy aż 100 kilometrów.

Akumulatory współpracują z silnikiem elektrycznym, który pochwalić może się mocą 537 koni mechanicznych. Do 100 km/h samochód przyspieszać będzie w mniej niż 4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosić będzie 193 km/h (120 mph) z uwagi na zamontowany kaganiec.

Za podstawę pojazdu służy modułowa płyta podłogowa BMW, na bazie której powstaną przyszłe elektryczne auta, o których nie mamy jeszcze pojęcia. Jej magia polega na tym, że może być przystosowywana zarówno do napędu na tylną jak i przednią oś, oraz naturalnie do ich współgrania. Zaznaczmy, że podane dane dotyczą pojedynczego wydania samochodu, a tych z pewnością będzie kilka. Spodziewać się więc trzeba, że specyfikacja słabszych wersji nie będzie tak oszałamiająca, ale być może poznamy jeszcze gorętszą odmianę BMW i4.

Oficjalny debiut auta zaplanowany jest na koniec 2021 roku.

BMW i4 – zdjęcia szpiegowskie październik 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1, Roadshow

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Poznaliśmy dane techniczne BMW i4

  • 17 listopada 2019 at 23:23
    Permalink

    600km? czyli co 13,33kwh/100km przy mocy 570KM? No niezły żart naprawde 😀 400km zasiegu to jest max

    Reply

Dodaj komentarz