Samochody elektryczne

Oto oficjalny wygląd Forda Mustanga Mach-E

Wygląd nadwozia samochodu oraz jego częściowa specyfikacja pojawiły się w internecie.

Wygląd nadwozia samochodu oraz jego częściowa specyfikacja pojawiły się w internecie.

Premiera pierwszego w pełni elektrycznego Forda, inspirowanego Mustangiem będzie miała miejsce już jutro pod wieczór. Jak jednak przystało na większość debiutów, wygląd pojazdu oraz część danych poznaliśmy już przed oficjalnym odsłonięciem. W połowie tego tygodnia auto przyłapane zostało przez szpiegów motoryzacyjnych na testach w bardzo cienkim kamuflażu, a teraz w sieci pojawiły się jego oficjalne zdjęcia oraz szereg informacji.

Ford nie oszukał nas mówiąc, że wygląd maszyny inspirowany będzie Mustangiem. Patrząc na nadwozie auta od razu widać wiele wspólnych elementów. W oczy rzucają się od razu podłużne, cienkie światła oraz zbliżony kształtem grill, który został tutaj bardziej zaokrąglony i zakryty z uwagi na brak potrzeby tak mocnego chłodzenia. Pomimo o wiele wyższej sylwetki, linia dachu jest zbliżona, a tylnych świateł nie można pomylić z żadnymi innymi.

W środku postawiono na minimalizm i design podobny do Tesli. Na środku deski rozdzielczej króluje ogromny, dotykowy ekran służący za centrum obsługi systemu info-rozrywki oraz klimatyzacji. Mniejszy wyświetlacz umieszczony został również za kierownicą i do jego obsługi posłużą przycisku umieszczone na jej ramionach.

Na rynku Stanów Zjednoczonych maszyna dostępna będzie w pięciu różnych odmianach – Select, Premium, GT, California Route 1 oraz First Edition.

Bazowa wersja Select zapewni zasięg na jednym ładowaniu wynoszący około 370 kilometrów. Jego sprint do 100km/h wynosić ma 5 sekund. Dostępny będzie zarówno napęd na wszystkie koła jak i jedynie tylną oś. Ceny tej edycji startować będą od 43 895 dolarów. Nieco bogatsza wersja Premium zaoferuje identyczny napęd i osiągi, jednak jej maksymalny zasięg wydłużony jest do 482 kilometrów. Bazowy koszt tego wydania to już 50 600 dolarów.

Odmiana California Route 1 dedykowana jest dla osób, które przemierzają długie trasy. Jej optymalny zasięg to również 482 kilometry, jednak ten może zostać wydłużony jeżeli nie będziemy nadwyrężać pedału odpowiedzialnego za przyspieszanie. Możliwe rodzaje napędu to również AWD oraz RWD. Specyfikacja GT przeznaczona dla osób pragnących sportowych doznań nie została w pełni ujawniona, jednak z pewnością oferować będzie najlepsze osiągi spośród całej oferty. Bazowa cena startuje jednak już od 60 500 dolarów, zaznaczyć trzeba jednak, że samochód w tej wersji nie będzie dostępne w sprzedaży od razu.

Jeżeli jesteście gotowi wydać 59 900 i lubicie specjalne wydania samochodów, to zwróćcie uwagę na ostatni możliwy wariant – First Edition. Jego zasięg jest co prawda nieco spiłowany i wynosi 434 kilometry, osiągi jednak dalej pozostaną niezmienione. Bonusem tej wersji są specjalne, dedykowane dodatki oraz kolory lakierów.

Na więcej informacji dotyczących Forda Mustanga Mach-E poczekać musimy do jutra wieczora. Pojazd zadebiutuje podczas Los Angeles Auto Show.

2020 Ford Mustang Mach-E – wyciek przed premierą

kliknij, aby powiększyć

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz