Supersamochody

Jedyne w swoim rodzaju Lamborghini Concept S zostanie wystawione na sprzedaż

Na świecie jest tylko jeden egzemplarz tej niesamowitej odmiany Lamborghini Gallardo.

Na świecie jest tylko jeden egzemplarz tej niesamowitej odmiany Lamborghini Gallardo.

Jeszcze wczoraj prezentowaliśmy wam najnowsze dziecko McLarena czyli model Elva, który charakteryzuje się brakiem dachu oraz przedniej i bocznych szyb w tradycyjnym uznaniu. Pierwsze sztuki trafią do klientów pod koniec przyszłego roku i powstanie jedynie 399 egzemplarzy. Jeżeli koniecznie chcecie mieć pojazd takiego typu w swoim garażu ale nie chcecie czekać tak długo, to właśnie pojawiła się dla was świetna okazja. Pod koniec bieżącego miesiąca odbędzie się licytacja konstrukcyjnego odpowiednika pojazdu, wykonanego przez Lamborghini.

Lamborghini Concept S pokazane zostało światu w 2005 roku podczas trwania targów motoryzacyjnych Genewa Motor Show. Samochód bazuje na Lamborghini Gallardo, jednak usunięty został z niego dach i przednia szyba, a boczne zostały znacznie zmniejszone.

Podczas premiery i bezpośrednio po niej, auto zgromadziło wokoło siebie dużo medialnego szumu, co szybko przełożyło się na spore grono potencjalnych nabywców. Maszyna powstać miała w liczbie 100 egzemplarzy, jednak ostatecznie powstała tylko pojedyncza sztuka. Po zjechaniu pierwsze pojazdu z linii montażowych, zadecydowano o wstrzymaniu projektu z uwagi na zbyt duże koszty produkcji. Jedyny w swoim rodzaju egzemplarz trafił jednak do szczęśliwego nabywcy.

Auto kilkukrotnie pojawiało się na wydarzeniach organizowanych przez włoską markę, ale po czasie jego sprawa ucichła. Pojazd kilkukrotnie przekazywany był z rąk do rąk, a ostatni raz na aukcji maszyna pojawiła się w 2017 roku. Niebawem jednak znowu pojawi się okazja, aby stać się jego właścicielem.

Licytacja samochodu odbędzie się 30 listopada w Abu Dhabi, sprzedaż organizowana jest przez dom aukcyjny RMSothebys. Pomimo upływu lat na liczniku Lamborghini Concept S znajduje się jedynie 200 przejechanych kilometrów. Przewidziana cena sprzedaży wynosi od 1,3 do 1,6 miliona dolarów.

Lamborghini Concept S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: RMSothebys, Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz