Jaka przyszłość czeka Alfę Romeo Giulia?

Alfa Romeo Giulia otrzyma facelifting, który ujrzymy w 2021 roku. Co jednak dalej?

Alfa Romeo Giulia otrzyma facelifting, który ujrzymy w 2021 roku. Co jednak dalej?

Opublikowane na początku bieżącego miesiąca, nowe plany Alfy Romeo mocno zaniepokoiły fanów marki. Firma zrezygnowała z projektów sportowych modeli GTV oraz 8C i znacznie ograniczyła nowości jakie otrzymać miały obecne już na rynku samochody. Dla wielu osób pocieszające będzie jednak to, że Alfa Romeo Giulia otrzyma z pewnością facelifting, który ujrzymy w 2021 roku. Co jednak dalej?

Według starych planów nowa generacja pojazdu zadebiutować miała do 2022 roku. Facelifting zaplanowany na 2021 rok jednak to przekreśla. W takim wypadku nowe wydanie pojazdu powinniśmy spodziewać się zobaczyć nie wcześniej jak w 2023 roku.

Pomimo tego, że jest to bardzo dużo czasu, to mamy już pewne informacje dotyczące maszyny. Portal Autocar miał okazję porozmawiać z szefem designu Europejskiego działu koncernu FCA – Klausem Busse. Z wywiadu wynikło, że istnieje pewne prawdopodobieństwo, że samochód zadebiutować może w nowym nadwoziu i nie będzie już sedanem. Marka ma podobno dobry pomysł, jednak jest za wcześnie, aby się nim podzielić.

Ponadto jeżeli dodamy do tego informacje jakimi chwaliła się Alfa Romeo, zanim zracjonalizowała swoje plany, to oprócz nowej sylwetki, maszyna otrzymałaby również hybrydowy układ napędowy typu plug-in oraz autonomiczność 3 stopnia.

Pozostaje również kwestia tego, jak samochód mógłby wyglądać. Poniżej przedstawiamy wizualizację przygotowaną przez grafika Alexandra Kostura dla portalu Motor1. Co powiecie na taki design?

2023 Alfa Romeo Giulia – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz