Maserati Alfieri zadebiutuje w maju przyszłego roku

Koncepcyjna wersja samochodu zaprezentowana została w 2014 roku.

Koncepcyjna wersja samochodu zaprezentowana została w 2014 roku.

Maserati przechodzi w tym momencie dużą rewitalizację, dzięki której do 2022 roku ma z powrotem stać się dużym graczem na rynku samochodów luksusowych. Jeszcze wczoraj marka poczyniła jeden z dużych kroków w tym kierunku i zaprezentowała specjalną wersję modelu GranTurismo, który upamiętnia zejście pojazdu z linii montażowych. Dzisiaj otrzymaliśmy za to bardziej pozytywną wiadomość, mianowicie w maju przyszłego roku będziemy świadkami premiery Maserati Alfieri.

Co prawda producent nie powiedział o tym oficjalnie, jednak znając plany marki możemy być co do tego pewni. Zapowiedź opublikowana została na stronie marki na Facebooku i jest bardzo minimalistyczna. Przedstawia jedynie znaczek firmy oraz datę i miejsce premiery następnego „tajemniczego” modelu.

Wystarczy spojrzeć do opublikowanych niedawno grafik informacyjnych opublikowanych przez Maserati, aby szybko zrozumieć, że tajemniczym pojazdem będzie właśnie Alfieri. O samym samochodzie wiemy na ten moment jeszcze niewiele. Produkcyjny pojazd z pewnością inspirowany jest w pewnym stopniu autem koncepcyjnym, jakie pokazane zostało publicznie w 2014 roku. Samochód dostępny ma być w wersji z konwencjonalnym, spalinowym silnikiem, ale również jako hybryda typu plug-in oraz czyste auto elektryczne.

„Elektryk” napędzany ma być przez trzy silniki elektryczne i posiadać będzie napęd na obie osie. Łączna moc wszystkich jednostek pozwalać ma na przyspieszanie do 100km/h w czasie około 2 sekund, prędkość maksymalna wynosić będzie 300 km/h. Dzięki wykorzystaniu aluminiowej modułowej ramy elektryczny odpowiednik ma być cięższy od spalinowej wersji o jedynie 175 kilogramów. Nowoczesność auta podkreślać ma dostępny na pokładzie autonomiczny system prowadzenia trzeciego stopnia.

2014 Maserati Alfieri koncept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Plany odrodzenia Maserati – infografiki

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Maserati

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz