Samochody elektryczne

Pierwszego całkowicie elektrycznego Lexusa poznamy już 22 listopada

Samochód zaprezentowany zostanie na Międzynarodowej Wystawie Samochodów w Guangzhou w Chinach już za kilka dni.

Samochód zaprezentowany zostanie na Międzynarodowej Wystawie Samochodów w Guangzhou w Chinach już za kilka dni.

Pierwsze pogłoski na temat całkowicie elektrycznego Lexusa dotarły do nas już na samym początku bieżącego roku. Japońska marka zarejestrowała wtedy w Europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej nazwę “UX300e”. Kierując się dotychczasowymi nazwami modeli producenta, jasno sugerowało to, że szykuje się on do prac nad elektrycznym autem. Potwierdzenie tej informacji otrzymaliśmy pod koniec kwietnia, jednak bez żadnych konkretnych informacji co do samego pojazdu. Teraz dotarła do nas szczęśliwie wiadomość, że samochód oficjalnie zobaczymy już za kilka dni.

Pierwszy w pełni elektryczny model marki wystawiony ma zostać na widok publiczny 22 listopada podczas Międzynarodowej Wystawie Samochodów w Guangzhou w Chinach. Miejsce premiery nie jest przypadkowe, ponieważ maszyna celować ma przede wszystkim w rynek tego kraju, druga na liście priorytetów jest Europa.

O samym samochodzie nadal nie wiemy za dużo. Najbardziej prawdopodobne jest to, że po oficjalnym zsunięciu materiału zobaczymy Lexusa UX wyposażonego w elektryczną jednostkę napędową. Przemawia za tym wspomniana już rejestracja nazwy „UX300e”. Mniej prawdopodobną wersją jest to, że naszym oczom ukaże się całkowicie nowy projekt samochodu, który będzie mógł mieć sporo wspólnego z zaprezentowanym w ubiegłym miesiącu koncept Lexus LF-30.

Przypomnijmy, że japońska marka ma niezwykle ambitne plany dotyczące elektryfikacji swojej oferty. Do 2025 roku chce, aby sprzedaż elektrycznych i hybrydowych pojazdów stanowiła więcej niż 50% całkowitej liczby sprzedanych samochodów.

2019 Lexus LF-30 Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Lexus

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz