Nowe Porsche 911 Turbo S otrzyma nawet 650 KM

W sieci pojawiło się właśnie kilka ciekawych informacji dotyczących samochodu.

W sieci pojawiło się właśnie kilka ciekawych informacji dotyczących samochodu.

W lato tego roku dotarły do nas pierwsze wiadomości dotyczące nowej generacji Porsche 911 Turbo oraz Turbo S. Pisaliśmy wtedy, że pierwsze auto dysponować będzie prawdopodobnie mocą na poziomie 600 koni mechanicznych, a drugie otrzyma nawet 640 KM. Teraz, dzięki portalowi Car and Driver poznaliśmy bardziej szczegółowe informacje o Porsche 911 Turbo S.

Jeden z dziennikarzy wymienionego portalu miał okazję przejechać się samochodem w jego aktualnej, testowej formie. Przy okazji poznał kilka interesujących faktów dotyczących auta. Najważniejszą jest chyba to, że odpowiadający za napędzanie maszyny 3,8-litrowy bokser z sześcioma cylindrami zapewniać będzie nawet 650 koni mechanicznych. Jest to wzrost mocy o 70 KM względem aktualnego wydania pojazdu.

Pozwoliłoby to rozpędzić nowe 911 Turbo S do 100 km/h w czasie 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosić ma 329 km/h. Nie świętujmy jednak jeszcze przedwcześnie, ponieważ autor oryginalnej publikacji zaznaczył, że dane te mogą jeszcze ulec zmianie.

Samochód posiadać będzie standardowo napęd na wszystkie koła, ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów oraz aktywne zawieszenie. Z przodu montowane będą aż 10-tłoczkowe hamulce, które umieszczone będą za 20-calowymi (z przodu) i 21-calowymi (z tyłu) felgami.

Nowe Porsche 911 Turbo S zadebiutować ma na wiosnę przyszłego roku. Na ten moment nie znamy podstawowej ceny maszyny, jednak możemy być pewni, że będzie większa niż za aktualną generację pojazdu.

2020 Porsche 911 Turbo – zdjęcia szpiegowskie wrzesień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1, Car and Driver

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz