BMW Serii 3 Touring otrzyma wersję M340d?

Sugerują to najnowsze plotki jakie pojawiły się w sieci.

Sugerują to najnowsze plotki jakie pojawiły się w sieci.

Nowa generacja BMW Serii 3 na dobre zagościła już na rynku. W tym momencie auto dostępne jest zarówno jako sedan oraz bardziej praktyczna wersja kombi, w marce zwana jako Touring. Oferta silnikowa jest szeroka i znaleźć można w niej silniki zasilane benzyną oraz olejem napędowych. Najmocniejszy układ napędowy to aktualnie benzynowe M340i, jednak według najnowszych plotek w ofercie marki niedługo znaleźć może się odpowiednik tej jednostki zasilany dieslem.

Informacje pochodzą z forum BMWBlog, ma którym wielokrotnie w przeszłości pojawiały się nieoficjalne informacje, które po czasie okazywały się mieć pokrycie w rzeczywistości. Wersja M340d byłaby alternatywą dla M340i, dla osób, które lubią kiedy ich silnik ma głośniejszy i bardziej bulgoczący dźwięk na postoju.

Sam silnik pożyczony byłby od BMW X3 M40d oraz X4 M40d, gdzie 3-litrowa jednostka R6 zapewnia moc 326 koni mechanicznych oraz 680 Nm. Jednostka miałaby być dostępna jedynie przy wyborze nadwozia Touring i zawsze z napędem X-Drive.

Wspomniane BMW X3 M40d przyspiesza do 100 km/h w czasie 4,9 sekund. Możemy się więc spodziewać, że BMW Serii 3 Touring z tym samym silnikiem będzie nieco szybsze. 100 km/h na liczniku powinno pojawiać się w czasie 4,8 lub 4,7 sekund.

Według źródła samochód zadebiutuje na rynku w marcu przyszłego roku, co oznaczałoby, że auto z pewnością pojawi się na targach Geneva Motor Show 2020.

2019 BMW Serii 3 Touring

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMWBLOG, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz