Volkswagen Golf VIII w wersji Variant

Oto wizualizacja przedstawiająca nowe wcielenie VW Golfa w bardziej praktycznej odmianie.

Oto wizualizacja przedstawiająca nowe wcielenie VW Golfa w bardziej praktycznej odmianie.

Ósma już generacja Volkswagena Golfa zadebiutowała oficjalnie pod koniec zeszłego miesiąca. Jak na ten czas mieliśmy jedynie okazję poznać samochód w nadwoziu hatchbacka, jednak pewne jest to, że z czasem oferta samochodu rozszerzy się o inne odmiany. Nasz niezawodny grafik X-Tomi przygotował wizualizację pokazującą jak auto prezentować się będzie w edycji Variant.

Samochód został naturalnie wydłużony co spowodowało dodanie kolejnego słupka rozdzielającego boczne szyby. Przód jak i tył pojazdu nie został zmieniony w żaden sposób, podobnie jak ozdobne, chromowane listwy. Na dachu pojawiły się za to relingi. Felgi na jakich postawiona została maszyna to identyczny wzór, jaki zobaczyć mogliśmy na oficjalnych, premierowych zdjęciach prezentujących nowego Golfa. Pomimo tego, że patrzymy na zwykłe, rodzinne kombi, to X-Tomi zdecydował się nadać pojazdowi jaskrawy, zielony odcień lakieru, który na żywo z pewnością straszliwie rzucałby się w oczy.

Przypomnijmy, że najnowsza generacja Volkswagena Golfa wprowadziła w modelu przede wszystkim rewolucję technologiczną, a nie wizualną. Samochód otrzymał wszystkie systemy wsparcia i bezpieczeństwa jakie dotychczas znaleźć mogliśmy jedynie w Volkswagenie Passacie. Ponadto w kokpicie umieszczone zostały dotykowe przyciski, a fizyczne ograniczone zostały do minimum.

Pod względem jednostek napędowych Volkswagen przygotowała bardzo szeroką paletę dostępnych silników. Dostępne są zarówno 2-litrowe silniki diesla z czterema cylindrami oraz silniki benzynowe z trzema bądź czterema cylindrami o pojemnościach skokowych 1, 1,5 oraz 2-litrów. Cześć z nich połączona może zostać z systemem miękkiej hybrydy. Ponadto w ofercie dostępne są dwie prawdziwe hybrydy Plug-in. Następne wersje Golfa mają się pojawić w przyszłym roku, mowa tutaj o usportowionych odmianach auta czyli Golfie GTI, Golfie GTI Cup oraz Golfie R.

źródło: X-Tomi Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz