Samochody elektryczne

Oto przed wami Volkswagen ID.4

Samochód w produkcyjnej formie został publicznie pokazany w Chinach, gdzie będzie montowany.

Samochód w produkcyjnej formie został publicznie pokazany w Chinach, gdzie będzie montowany.

Całkowicie elektryczny Volkswagen ID.3 zaprezentowany został oficjalnie światu podczas trwania targów Frankfurt Motor Show we wrześniu bieżącego roku. Polska premiera auta miała miejsce niedawno, na targach EkoFlota w Poznaniu. Jak jednak powszechnie wiadomo, niemiecka marka nie zamierza posiadać długo w swojej ofercie tylko jednego auta elektrycznego. Po ID.3 nadejść ma szybko ID.4, który w produkcyjnym nadwoziu pokazany został niedawno w Chinach.

Samochód stworzony został w oparciu o pojazd koncepcyjny ID.Cross, który publicznie Volkswagen ujawnił dwa lata temu. Podobnie jak swój pierwowzór, ID.4 posiada nadwozie crossovera. Przednia linia świateł przypomina w dużym stopniu model ID.3, tył jest jednak znacznie inny i zagościły na nim złączone po środku światła, których wzór składała się z kilkunastu kwadratowych lamp LED. Na przednim zderzaku widać atrapy przelotów powietrza, a po bokach uwagę zwracają duże felgi, z których słynąć ma linia ID.

Przednia szyba samochodu została mocno przyciemniona, a na bocznych umieszczony został jaskrawy wzór maskujący, przez co nie możemy zajrzeć do wnętrza maszyny. Oznacza to, że Volkswagen nie ma jeszcze gotowego projektu kokpitu.

Na ten moment nic nie wiemy o mocy elektrycznego silnika ani o tym jaki zestaw baterii odpowiedzialny będzie za magazynowanie energii dla pojazdu. VW ID.4 zadebiutować ma na ulicach w przyszłym roku, nieoficjalnie mówi się, że premiera będzie miała miejsce już na wiosnę. Auto produkowane ma być w Chinach, podobnie jak wspomniany już model ID.3.

2020 Volkswagen ID.4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Volkswagen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz