Zdjęcia szpiegowskie

BMW iNEXT – mamy zdjęcia szpiegowskie nowego kokpitu

Samochód posiadać będzie w desce rozdzielczej dwa scalone wyświetlacze zerżnięte bezpośrednio z najnowszych Mercedesów.

Samochód posiadać będzie w desce rozdzielczej dwa scalone wyświetlacze zerżnięte bezpośrednio z najnowszych Mercedesów.

Prezentacja koncepcyjnego samochodu BMW Vision iNext we wrześniu zeszłego roku wywołała spore kontrowersje z uwagi na futurystyczny wygląd pojazdu, który nie przypadł każdemu do gustu. Patrząc teraz na fotografie auta możemy dosyć niepokojąco się zaśmiać, ponieważ maszyna była pierwszym tworem BMW, na której umieszczone zostały duże, podłużne nerki. Kto by się wtedy spodziewał, że niemiecka marka, rzeczywiście podążać będzie tą linią designu…

Koncept nie jest już w tym momencie tak bardzo ważny, ponieważ koncern testuje już samochód, który tworzony jest na jego podstawie. Zdjęcia szpiegowskie maszyny pierwszy raz mieliśmy okazję obejrzeć na wiosnę tego roku. Teraz szpiedzy motoryzacyjni przyłapali auto na ponownych testach, jednak ze zmienionym wnętrzem, które przybiera coraz bardziej swoją ostateczną, produkcyjną formę.

Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią, pojazd otrzyma podłużny, rozciągnięty od kierownicy do połowy deski rozdzielczej cyfrowy wyświetlacz, niezwykle podobny do tych jakie wykorzystuje aktualnie Mercedes. Naturalnie posłuży on jako centrum sterowania systemem info-rozrywki oraz wyświetlać będzie elektroniczne zegary dla kierowcy. Kierownica posiada na ten czas dwa ramiona, co jest odejściem od aktualnego standardu BMW. W tunelu środkowym widać panel, podobny do tych z aktualnych pojazdów bawarskiej marki, jednak tradycyjna gałka skrzyni biegów zastąpiona została małym przełącznikiem.

Od strony technicznej nie wiemy wiele o pojeździe. BMW iNext bądź iX5 posiadać będzie na pewno całkowicie elektryczny układ napędowy, jednak nie wiadomo jaką mocą będzie on dysponować. Powinniśmy przygotować się, że auto dostępne będzie w kilku wariantach mocy jak i zasięgu. Na ulice samochód wyjedzie najprawdopodobniej w 2021 roku, trudno jednak powiedzieć, kiedy pojazd będzie miał premierę.

2021 BMW iNext – zdjęcia szpiegowskie, listopad 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz