Samochody elektryczne

W USA sprzedaje się więcej samochodów elektrycznych niż tych z manualną skrzynią biegów

Stany Zjednoczone to zdecydowanie dziwny rynek motoryzacyjny.

Stany Zjednoczone to zdecydowanie dziwny rynek motoryzacyjny.

Jak chyba wszyscy wiemy, w Stanach Zjednoczonych manualne skrzynie biegów zdecydowanie nie są popularne. Istnieje nawet żart, że zakup samochodu z taką przekładnią jest idealnym systemem antykradzieżowym, ponieważ jeżeli złodziej wejdzie do naszego auta, to i tak nim nie odjedzie, ponieważ nie będzie wiedział jak. Swego czasu Volkswagen wykorzystał to w swojej reklamie Jetty GLI z manualną skrzynią biegów, promując samochód jako prawie niemożliwy do ukradzenia.

Wiele osób mogłoby jednak stwierdzić, że przecież czasy się zmieniają i Amerykanie w końcu przekonają się do tego typu przekładni. Nic bardziej mylnego. Portal Driving.ca opublikował dane pochodzące od firmy J.D Power, która zebrała informacje dotyczące sprzedaży wszystkich samochodów na terenie USA w trzecim kwartale tego roku. Wynika z nich, że na terenie kraju sprzedaje się już więcej aut elektrycznych od tych z manualną skrzynią biegów.

Od lipca do sierpnia pojazdy z manualną skrzynią biegów stanowiły trochę ponad 1 procent ogólnej sprzedaży samochodów. Auta elektryczne uzyskały wynik nieco ponad 2 procent. Chociaż różnica jest niewielka to fakt dalej pozostaje faktem.

Chociaż może być to dosyć odważny wniosek, to można powiedzieć, że Amerykanie prędzej odzwyczają się od samochodów z wielolitrażowymi silnikami, które spalają ogromne ilości benzyny, niż przyzwyczają do manualnej skrzyni biegów. W końcu jednak auta elektryczne nie mają w ogólne przekładni…

źródło: Driving.ca

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz