BMW X8 już w przyszłym roku?

Według najnowszych plotek projekt BMW X8 dostał zielone światło od centrali i jest już rozwijany.

Według najnowszych plotek projekt BMW X8 dostał zielone światło od centrali i jest już rozwijany.

O możliwości powstania BMW X8 pisaliśmy już w czerwcu tego roku. W tamtym momencie kierowaliśmy się jedynie swoją intuicją i historią marki, która wielokrotnie mówiła, że dany samochód z pewnością nigdy nie powstanie, po czym po kilku latach pojawiał się on w portfolio firmy. Teraz okazuje się, że nasze domysły mogą mieć wiele wspólnego z rzeczywistością, ponieważ w sieci pojawiły się pierwsze plotki mówiące o tym, że BMW X8 rzeczywiście powstanie.

Informacja o pojeździe pojawiła się na forum BMWBlog, na którym niezwykle często publikowane są wpisy, które z czasem okazują się być sprawdzone. W końcu jest to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko sami fani niemieckiej marki, ale także osoby ściśle z nią związane i pracujące dla niej. Według portalu projekt BMW X8 został już zatwierdzony przez centralę marki i jest rozwijany. Samochód zobaczyć mamy na koniec przyszłego roku, bądź w pierwszych miesiącach 2021 roku.

Maszyna powstaje w oparciu o BMW X7 i będzie niczym innym jak wersją coupe tego SUV-a. X8 niekoniecznie będzie większe od swojego bliźniaka, jednak spodziewać się powinniśmy, że jego cena będzie wyższa. Pod maską powinny pracować te same silniki, dostępna będzie również wersja M, za napędzanie, której odpowiedzialny będzie 4,4-litrowa jednostka V8 z BMW X6 M. Generuje ona 608 KM bądź 625 KM w wersji Competition i pozwala na rozpędzenie tak wielkiego auta do 100 km/h nawet w 3,7 sekundy.

Możliwe jest również, że w ofercie BMW X8 znajdzie się silnik V12, z uwagi na to, że ta jednostka prawdopodobnie dostępna będzie za jakiś czas w bliźniaczym X7.

Zaznaczmy, że BMW nigdy oficjalnie nie potwierdziło, że pracuje nad modelem X8. Mając jednak na uwadze jej wcześniejsze zagrywki w stosunku do modeli „które miały nigdy nie powstać” oraz tego, że SUV-y aktualnie panują na rynku, powstanie auta wydaje się być bardzo prawdopodobne.

BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMWBlog, j.b.cars

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz