Alfa Romeo rezygnuje ze sportowych modeli GTV oraz 8C

Włoska marka opublikowała nową wersję swojego planowanego portfolio, z którego zniknęło kilka zapowiedzianych samochodów.

Włoska marka opublikowała nową wersję swojego planowanego portfolio, z którego zniknęło kilka zapowiedzianych samochodów.

W zeszłym roku Alfa Romeo zaprezentowała plany na rozwój swojej oferty, które zachwyciły wszystkich fanów włoskiej marki. Według nich do 2022 roku w portfolio firmy znaleźć mieliśmy aż cztery nowe samochody wśród, których największe emocje budziły modele sportowe GTV oraz 8C. Ponadto wszystkie aktualnie dostępne samochody oprócz modelu MiTo miały otrzymać facelifting oraz hybrydowy układ napędowy typu plug-in.

Niestety ale z wielkich planów Alfy Romeo pozostały tylko marzenia. W w dokument FCA dotyczący wyników sprzedażowych za 3 kwartał tego roku znaleźć możemy grafikę przedstawiającą bardzo ograniczone portfolio marki.

Według niej w najbliższej przyszłości firma planuje zaprezentować nam jedynie dwa całkowicie nowe modele, wśród których z pewnością znajdziemy Alfę Romeo Tonale, która najprawdopodobniej w tym momencie jest już gotowa wejść w fazę produkcji. Drugi SUV ma być całkowicie elektryczny. Oprócz tego faceliftingu doczeka się Giulia oraz Stelvio, jednak nie otrzymają one hybrydowych układów napędowych.

Z portfolio marki zniknie całkowicie Giulietta, a wspomniane już sportowe GTV oraz 8C w ogólne nie powstaną. Dzieje się tak, ponieważ Alfa Romeo „zracjonalizowała” swoje plany, co zostało zaznaczone na grafice. Firma chce się skupić na segmentach w których jest już obecna i przy okazji zredukował wydatki.

źródło: FCA

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz