Oto wyścigowa Toyota Supra GT4

Wyścigowa Toyota Supra z 434 koniami mechanicznymi dostępna dla każdego.

Wyścigowa Toyota Supra z 434 koniami mechanicznymi dostępna dla każdego.

Piąta generacja Toyoty Supra zaprezentowana została na początku tego roku. Zdania na temat samochodu są podzielone, jednak pomimo tego japońska marka uznała projekt samochodu za duży sukces. W związku z tym nie spoczęła na laurach i postanowiła rozwijać ofertę modelu. Dzięki temu jesteśmy teraz świadkami debiutu Toyoty Supra w torowej wersji GT4.

Pod maską pojazdu pracuje ta sama 3-litrowa jednostka R6, co w ulicznej wersji auta, jednak na potrzeby torowej wersji jej moc podkręcona została do 434 koni mechanicznych i 650 Nm. Za przełożenie napędu odpowiada 7-biegowa automatyczna skrzynia z mechanicznie ograniczonym dyferencjałem.

Nadwozie maszyny otrzymało duży splitter, inną maskę z wlotem powietrza, a z tyłu umieszczone zostało imponujące skrzydło.

Oprócz tych modyfikacji, Supra GT4 otrzymała również układ wydechowy Akrapovič, regulowane amortyzatory KW, sześciotłoczkowe hamulce z przodu i czteotłoczkowe z tyłu produkcji Brembo. Zaciski te umieszczone zostały za 18-calowymi kołami OZ obutymi w opony Pirelli. W środku umieszczona została klatka bezpieczeństwa oraz sześciopunktowe pasy. Samochód waży 1,350 kilogramów, czyli został odchudzony od ulicznej wersji pojazdu o 164 kilogramy, dzięki usunięciu zbędnych elementów oraz wykorzystaniu części z włókna węglowego.

Sprzedaż maszyny na starym kontynencie rozpocznie się w marcu przyszłego roku. Cena za bazową wersję wynosi 175 000 euro czyli około 750 tysięcy złotych. W wyposażeniu dodatkowym dostępna jest m.in. kamera cofania czy system monitorujący ciśnienie w oponach.

2020 Toyota Supra GT4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Toyota

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz