VW Touareg R oficjalnie zapowiedziany jako hybryda

Debiut samochodu przewidziany jest na przyszły rok.

Debiut samochodu przewidziany jest na przyszły rok.

Na początku tego miesiąca Volkswagen zaprezentował nowy wygląd logotypu modeli R. W tym momencie emblemat zobaczyć możemy na dwóch samochodach – VW Golfie R oraz VW T-Roc R. Oferta sportowych modeli niemieckiej marki ma niedługo się jednak powiększyć, o czym poinformował sam szef sprzedaży i marketingu firmy Jürgen Stackmann.

Kolejną maszyną, która otrzyma wersję R będzie Volkswagen Touareg, czyli największy samochód z oferty producenta. Auto według planów zadebiutować ma w przyszłym roku, jednak do sprzedaży wejdzie najprawdopodobniej dopiero w 2021 roku. Chociaż nie mamy o nim żadnych konkretnych informacji, to naturalnie możemy się spodziewać, że pojazd otrzyma bardziej agresywne nadwozie, dedykowane felgi, lepsze hamulce, zawieszenie oraz układ wydechowy. Co z silnikiem jaki napędzać będzie maszynę?

Auto zapowiedziane zostało jako hybryda typu plug-in, jednak opcje układu napędowego są dwie. Bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, na jakie zdecyduje się Volkswagen będzie umieszczenie pod maską samochodu benzynowego 2-litrowego silnika z czterema cylindrami, który współdziałałby z jednostką elektryczną umieszczoną na tylnej osi. Volkswagen oferuje Touarega w takiej specyfikacji w Chinach i prosto byłoby stworzyć jego europejski odpowiednik. Łączna moc obu silników w Azji oferuje 367 KM oraz 700 Nm. Po dedykowanych modyfikacjach moc wzrosłaby pewnie w okolice 400 KM.

Mniej prawdopodobną opcją jest to, że niemiecka marka zdecyduje się wreszcie pokazać światu zapowiedziany w grudniu 2017 roku silnik V6 z turbodoładowaniem o pojemności 3-litrów. Moc jednostki przewidziana została na 410 koni mechanicznych, a w układzie hybrydowym dodatkowo wspomagana byłaby przez silnik elektryczny, który dokładałby swoje pięć groszy.

2019 Volkswagen Touareg V8 TDI – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz