W Star Wars: The Rise of Skywalker pojawi się statek kosmiczny zaprojektowany przez Porsche

Gwiezdne Porsche 911?

Gwiezdne Porsche 911?

Chociaż najnowsza trylogia Star Wars nie zbiera najlepszych opinii od zagorzałych fanów gwiezdnej sagi, to na ostatnie dwie cześć do kin poszły i tak miliony osób. W nadchodzącej, trzeciej odsłonie – Star Wars: The Rise of Skywalker pojawi się pewien smaczek, który z pewnością sprawi radość wszystkim petrolheadom. Mianowicie w filmie zobaczymy jeden statek kosmiczny, za projekt, którego odpowiada Porsche.

Niemiecka firma pochwaliła się, że połączyła swoje siły z wytwórnią Lucasfilm, a owocem ich prac będzie właśnie wprowadzenie statku kosmicznego według ich projektu do filmu.

„Stworzenie statku kosmicznego z DNA Porsche jest ekscytujące ale zarazem trudne. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie wydają się one dzielić wielu elementów, to świat Porsche oraz Star Wars mają podobną filozofię projektowania. Bliska współpraca z zespołem projektowym odpowiedzialnym za film jest dla nas inspirująca i fascynująca. Jestem pewien, że obie strony mogą czerpać z tej współpracy istotne korzyści.”

Wiceprezes Porsche Style – Michael Mauer

Co może wydawać się zaskakujące – projekt statku nie jest jeszcze ukończony, a do premiery filmu pozostało już niewiele czasu. Do kin produkcja trafi 20 grudnia, czyli za mniej niż 2 miesiące. Według planów spotkanie obu zespołów projektowych nastąpi w nadchodzących tygodniach i dopiero wtedy zatwierdzony zostanie ostateczny wygląd maszyny.

Możemy być pewni, że statek kosmiczny, który powstanie przez tę współpracę, będzie na tyle charakterystyczny, że spokojnie rozpoznamy go na ekranie. Porsche udostępniając informacje o kooperacji pochwaliło się kilkoma zdjęciami, na których widać część ich projektów i szkiców.

Zespół Porsche podczas prac nad statkiem kosmicznym

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Porsche

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz