Samochody elektryczne

SUV na bazie Mustanga oficjalnie zapowiedziany

Premiera "napompowanego" elektrycznego Mustanga już 17 listopada.

Premiera „napompowanego” elektrycznego Mustanga już 17 listopada.

Ford od dłuższego czasu pracuje nad swoim elektrycznym SUV-em, który początkowo miał być sygnowany logo Mustanga i nazwą Mach 1. Po bardzo głośnym sprzeciwie klientów oraz dziennikarzy z całego świata, Ford odpuścił i zapowiedział, że produkcyjny model otrzyma nową nazwę.

Za kilka tygodni premierę będzie miał najprawodopodbniej koncepcyjna wersja maszyny (nie jest to pewne) i da nam pogląd jakiego modelu powinniśmy się spodziewać w 2020 roku. Według nieoficjalnych informacji samochód ma być całkowicie elektryczny i być oferowany z dwoma pakietami baterii, z których droższa wersja zapewniać ma zasięg na około 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Osiągi, dostępne wyposażenie oraz ceny nie są aktualnie znane.

SUV na bazie Mustanga oficjalnie zapowiedziany

Data premiery samochodu nareszcie została oficjalnie potwierdzona i odbędzie się już 17 listopada. Jest to dzień przed targami motoryzacyjnymi w Los Angeles, gdzie auto najpewniej zostanie pokazane szerokiej publiczności.

Niedawno wizualizację modelu wykonał Luca Serafini i w moim odczuciu jest to najlepszy render nowego SUV-a od Forda. Wygląda on nieprawdopodobnie dobrze i nareszcie pojawiła się nadzieja, że samochód ten będzie miał jakikolwiek sens w gamie.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “SUV na bazie Mustanga oficjalnie zapowiedziany

  • 29 października 2019 at 12:11
    Permalink

    Wizualnie naprawdę wygląda dobrze, ale pod maską powinno być 5.0 V8 znane z Mustanga, żeby można to było nazwać samochodem

    Reply

Dodaj komentarz