Prototypy BMW M3 oraz Porsche 911 GT3 rozbite podczas testów na Nurburgring

To był bardzo kiepski dzień testowy dla niemieckich producentów.

To był bardzo kiepski dzień testowy dla niemieckich producentów.

Tor Nurburgring zdecydowanie nie jest łatwą trasą o czym przekonało się już bardzo duże grono kierowców, zarówno tych jeżdżących dla własnej frajdy, jak i zawodowców. Niedawno pokazywaliśmy wam zdjęcia z wypadku prototypowego Bentleya Flying Spur, który rozbił się na jednej z sekcji toru. Przedwczoraj na Nurburgring uszkodzeniu uległy dwa kolejne samochody, które przechodziły swoje przedprodukcyjne testy – BMW M3 oraz Porsche 911 GT3.

Pierwsze z trasy wypadło BMW. Zdarzenie miało miejsce wczesnym popołudniem. Podczas przejazdu przez sekcję Hatzenbach kierowca wjechał na fragment mokrej trawy i stracił panowanie nad autem. Pojazd uderzył w barierę energochłonną przednim zderzakiem. Kierowca wyszedł z wypadku bez większego szwanku, jednak został zabrany do szpitala na obserwację.

Kilka godzin później na tym samym docinku trasy podobny los spotkał prototypowe Porsche 911 GT3. Kierowca najechał na fragment mokrej trawy, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę. W przypadku Porsche moc uderzenia była na tyle silna, że w środku wybuchły poduszki powietrzne, jednak samemu kierowcy nic się nie stało.

Chociaż według światków nadwozie auta nie zostało znacząco uszkodzone, to na części zdjęć możemy zobaczyć, że w znajdującym się w środku laptopie wygięta została znaczna część ekranu. Zaznaczmy, że nie jest to byle jaki laptop, a Panasonic Toughbook, który został zaprojektowany z dużym naciskiem na wytrzymałość konstrukcji.

Oba samochody zostały błyskawicznie zasłonięte i odwiezione do centrali skąd wyjechały.

BMW po wypadku

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Porsche po wypadku

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz