Samochody elektryczne

Nowe generacje Nissana GT-R oraz 370Z będą całkowicie elektryczne?

Marka dalej szuka pomysłu na następcę Nissana GT-R oraz 370Z. Jak się okazuje, oba auta mogą stać się w 100% elektryczne.

Marka dalej szuka pomysłu na następcę Nissana GT-R oraz 370Z. Jak się okazuje, oba auta mogą stać się w 100% elektryczne.

Pod koniec sierpnia tego roku dotarła do nas informacja głosząca, że nowa generacja Nissana GT-R zadebiutować może dopiero na rynku w 2027 roku. Spowodowane jest to tym, że projekt samochodu nie wyszedł jeszcze poza formę kilku pomysłów na papierze. Sam zespół projektowy odpowiedzialny za maszynę potwierdził, że jeszcze długo nie zobaczymy nowego wcielenia auta.

Musimy więc uzbroić się w bardzo dużą dawkę cierpliwości. Jest jednak małe światełko w tunelu, ponieważ szef działu planowania produktów w Nissanie – Ivan Espinosa w rozmowie z portalem Autocar powiedział, że niedługo powinniśmy spodziewać się czegoś ważnego związanego z samochodem. Następnie dodał, że nie może teraz jeszcze niczego zdradzić, ale nie oznacza to, że marka nie pracuje nad maszyną. Możliwe, że marka zdecyduje się wreszcie ogłosić jaki napęd otrzyma auto, wiemy, że w tym momencie brany jest pod uwagę czysty elektryk bądź hybryda.

Następca 370Z całkowicie elektryczny?

Oprócz wątku Nissana GT-R, Espinosa poruszył również temat następcy Nissana 370Z. Zdradził, że w tym momencie firma rozważa czy pojazd nie powinien stać się autem typowo elektrycznym. Ostateczna decyzja nie została jak dotąd podjęta z uwagi na to, że marka nie wie, czy elektryczny napęd pasuje do sportowego samochodu. Sugeruje to, że sam Nissan widziałby w swojej ofercie elektrycznego 370Z, jednak boi się reakcji swoich klientów. Jakiego wyboru dokonają? Miejmy nadzieję, że rzeczywiście przekonamy się o tym niebawem.

Nissan GT-R 50th Anniversary

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Nissan 370Z 50th Anniversary

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz